Öne Çıkanlar çit mazı fidanı dikimi çit mazı yetiştiriciliği teknoloji can erik gelin duvağı fidanı

Bu haber kez okundu.

Tarım Kredi Kooperatifleri, kredi limitlerini yükseltti
Tarım Kredi Kooperatifleri, nakit kredi limitleri ile ipotek ve kefalette yeni düzenlemelere gitti. Tarım Kredi Kooperatiflerince; 20.000 TL’ye kadar kredi tespit edilen ortaklara kullandırılan tarımsal nakit kredi limiti 5.000 TL’den 7.000 TL’ye; ayrıca iki ortağın kefaletiyle kredi kullandırma limiti de 10.000 TL’den 15.000 TL’ye yükseltildi.

Ortakların tarımsal nakdi kredi ihtiyaçlarının yeterince karşılanması amacıyla 20.000 TL’ye kadar kredi belirlenen ortaklara kullandırılan nakit kredi limiti 5.000 TL’den 7.000 TL’ye çıkarıldı. 20.000 TL’nin üzerinde kredi tespit edilen ortaklara ise ek olarak, kredinin 20.000 TL’yi aşan kısmının azami yüzde 25’i oranında nakdi kredi kullandırılıyor.

Öte yandan 10.000 TL’ye kadar kredi kullandırılan ortaklara 2 ortak kefaleti ile, 10.001 TL ile 20.000 TL arasında kredi kullanacak ortaklara ise kooperatif yönetim kurulunca uygun görülmesi halinde asgari 4 kefil olmak kaydıyla gayrimenkul ipoteği, taşıt aracı/traktör rehni alınmadan kredi kullandırılabilmekte iken, tarımsal girdi birim fiyatlarında meydana gelen artışlar nedeniyle kefalet limitleri yeniden düzenlendi. Buna göre; ortaklara en az iki ortak ile kredi kullandırma limiti 10.000 TL’den 15.000 TL’ye yükseltildi. 15.001 ile 30.000 TL arasında kredi kullanacak kooperatif ortaklarına, kooperatif yönetim kurulunca uygun görülmesi halinde, ödeme gücü olan en az 4 ortak kefaletiyle veya asgari 2 ortak kefil olmak üzere, ortak olması aranmaksızın 2 memur kefil alınması kaydıyla taşınmaz mal ipoteği ve/veya taşıt aracı/traktör rehni ve/veya banka teminat mektubu alınmaksızın kredi kullandırılabilecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,