Öne Çıkanlar kırsal kalkınma yatırımları jakaranda ağacı vairo badem çeşidi makam aracı eğitim

Bu haber kez okundu.

Tarım ÜFE, 12 ayda 10, 89 artış gösterdi
Tarım Üretici Fiyat Endeski (TÜFE) 2014 yılı Aralık ayında bir önceki aya göre yüzde 1,30 azaldı. Tarım TÜFE, bir önceki yılın Aralık ayına göre ise yüzde 6,67 on iki aylık ortalamalara göre de yüzde 10,89 artış gösterdi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Dış Ticaret Endeksleri, Kasım 2014 verilerini açıkladı. Buna göre aylık bazda tarım ve avcılık ürünlerinde yüzde 1,51 ve ormancılık ürünlerinde yüzde 5,52 azalış; balıkçılıkta ise yüzde 13,96 artış gerçekleşti.

En fazla aylık azalış yıllık bitkisel ürünler ana grubunda oldu. Bir önceki aya göre değişim, tek yıllık bitkisel ürünlerde yüzde 0,48, canlı hayvanlar ve hayvansal ürünler ile ana grubunda yüzde 0,63 artış olurken, çok yıllık bitkisel ürünlerde yüzde 9,71 azalış gerçekleşti.

Alt tarım gruplarından turunçgiller bir önceki aya göre yüzde 6,92 azaldı. Alt tarım gruplarından tahıllar, baklagiller ve yağlı tohumlarda yüzde 1,15 ve sebzelerde yüzde 0,69 artış olurken, çeltikte yüzde 2,50 azalış görüldü.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,