Öne Çıkanlar destekleme palmiye ağacı çiftçi mehmet aydın fındık

Bu haber kez okundu.

Tarım ÜFE ekimde arttı
Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi (Tarım ÜFE), Ekim ayında bir önceki aya göre yüzde 0,18, bir önceki yılın aralık ayına göre yüzde 7,92, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 11,57 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 10,48 artış gösterdi.
Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre; aylık olarak tarım ve avcılık ürünlerinde yüzde 0,48 artış, ormancılık ürünlerinde yüzde 3,11 ve balıkçılıkta yüzde 8 azalış gerçekleşti.

EN FAZLA AZALIŞ ÇOK YILLIK BİTKİSEL ÜRÜNLERDE

En fazla aylık azalış çok yıllık bitkisel ürünler ana grubunda oldu. Bir önceki aya göre tek yıllık bitkisel ürünlerde yüzde 2,54, canlı hayvanlar ve hayvansal ürünler ana grubunda yüzde 0,81 artış gözlenirken, çok yıllık bitkisel ürünlerde ise yüzde 4,12 azalış gerçekleşti.
Alt tarım gruplarından sebzeler bir önceki aya göre yüzde 6,69 arttı.Alt tarım gruplarından tahıllar, baklagiller ve yağlı tohumlarda yüzde 0,40 ve turunçgillerde yüzde 18,74 azalış olurken, yağlı meyveler grubunda ise yüzde 3,16 artış gerçekleşti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı