Öne Çıkanlar eğitim üretim tarım new york borsası çiftlik bank

Bu haber kez okundu.

Tarım ve Hayvancılık Fuarı açılıyor
Erzurum'da Tarım ve Hayvancılık Fuarı açılacak. Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Uluslararası Atlas Fuarcılık tarafından organize edilen fuarın bu yıl 6.'sı düzenlenecek.

Fuar, İstasyon Meydanı'ndaki Erzurum Galeri AVM'de 30 Ekim Perşembe günü saat 13.30'da törenle açılacak. 2 Kasım'a kadar açık kalacak Doğu Anadolu Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nda bölgesel ve ulusal 200 firma stant açacak. Fuarı, 3 gün içerisinde bölge illerden toplam 80 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Atlas Fuarcılık Yöneticisi Mustafa Demirtaş, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü ile ziraat odaları başkanlarının katılımıyla Müceldili Konağı'nda fuarla ilgili basın toplantısı düzenledi. Demirtaş, bölge tarım ve hayvancılığının gelişiminde söz konusu fuarın önemli bir yere sahip olduğunu ifade etti. Çiftçi, arıcı ve besicilerin teknolojik ürün ve teçhizatla tanıştığı fuar sayesinde söz konusu kesimlerin klasik üretimden modern üretime geçtiğini dile getirdi.

Fuara, Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz illerinden çok sayıda üreticinin katılacağını ve bunun da şehir ekonomisine 4 milyon TL katma değer sağlayacağına işaret eden Demirtaş, "Doğu Anadolu Bölgesi'nin tek tarım fuarı Erzurum'da gerçekleştirilecek. Fuarı, ortalama 80 bin kişinin ziyaret etmesini bekliyoruz. Fuarda çiftçi, arıcı ve besicilerin ürün, teçhizat alımı nedeniyle şehir ekonomisine 4 milyon TL katma değer kazandırmasını hedefliyoruz." dedi.

FUARIN ŞEHRE EKONOMİK KATKISI VAR

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman Akar ise Erzurum'un yüksek tarım potansiyeline sahip olduğunu anlattı. Akar, mevcut potansiyelin en iyi şekilde değerlendirilebilmesi için tarım ve hayvancılık fuarlarının önemli görev üstlendiğine vurgu yaptı. Çiftçilerin söz konusu fuara katılmaları çağrısında bulunan Akar, "Fuara ne kadar yüksek katılım olursa, gelecek yıllardaki fuar organizasyonlarına uluslararası ve ulusal firmaların katılımı da artar. Sahip olduğumuz tarımsal potansiyeli çok iyi değerlendirmek mecburiyetindeyiz. Bunun için çiftçi ve üreticilerimiz fuara katılmalı. Bu fuarın Erzurum'un tanıtımı ve ekonomisine önemli katkıları göz ardı edilmemeli." diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı