Öne Çıkanlar teknoloji konferans su taşkını en verimli badem çiftçi

Bu haber kez okundu.

Tarımda üretici fiyatları yüzde 2,29 arttı
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi (Tarım-ÜFE) oranlarını açıkladı. Buna göre tarımda ÜFE, eylül ayında yüzde 2,29 arttı. Endeks, bir önceki yılın aralık ayına göre yüzde 7,73, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 16,31 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 9,55 artış gösterdi. Aylık değişim; tarım ve avcılık ürünlerinde yüzde 2,16, ormancılık ürünlerinde yüzde 4,57 ve balıkçılıkta yüzde 5,22 şeklinde oldu.

En yüksek aylık artış tek yıllık bitkisel ürünler ana grubunda görüldü. Bir önceki aya göre; tek yıllık bitkisel ürünlerde yüzde 2,81, çok yıllık bitkisel ürünlerde yüzde 0,34 ve canlı hayvanlar ve hayvansal ürünler ana grubunda ise yüzde 2,59 artış sağladı. Alt tarım gruplarından sebzeler bir önceki aya göre yüzde 7,56 arttı. Alt tarım gruplarından tahıllar, baklagiller ve yağlı tohumlar yüzde 0,26, canlı sığırlar ve işlenmemiş süt grubunda yüzde 2,38 artış olurken, yumuşak çekirdekli ve sert kabuklu meyveler grubunda yüzde 1,44 azalış gerçekleşti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,