Öne Çıkanlar tarım mehmet aydın biber yarışması vairo badem çeşidi can erik

Bu haber kez okundu.

TARİŞ zeytinyağı alım kampanyasını başlattı
TARİŞ Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Ege Bölgesi’nde faaliyette bulunan 33 kooperatifi aracılığıyla zeytinyağı alım kampanyasını başlattı.
Körfez sızma zeytinyağına 5.90 lira, Güney Ege sızma zeytinyağına ise 5 lira ön ödeme fiyatı açıkladı.
TARİŞ Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Başkanı Cahit Çetin, alım politikalarında geçen yıl başlatılan 'değişken fiyat' politikasının bu yıl da titizlikle uygulanacağını ve alımların peşin ödemelerle gerçekleşeceğini söyledi.
Çetin, 78 Nolu Edremit Tarım Satış Kooperatifi’nde yaptığı açıklamada, Birliğin uzun yıllar tek fiyat uygulamasıyla alım gerçekleştirdiğini, geçtiğimiz yıl ilk kez uygulanan piyasa koşullarına göre değişen ‘’değişken fiyat’’ uygulamasının başarılı sonuçlar verdiğini bildirdi. Birlik Başkanı Cahit çetin, bu sezon da aynı esaslarla alımları gerçekleştireceklerini açıkladı. Piyasa ve piyasada oluşan fiyat ve diğer unsur değişimlerinin izlenerek, periyodik dönemlerle piyasaya göre oluşan fiyatlarla, alım yapılacağının ve bunun da ortaklara doğrudan yansıtılacağını kaydeden Çetin, şunları söyledi: "Piyasalar büyük bir dikkatle izlenerek, yorumlanarak, alımlarımızı sürdüreceğiz. Tek bir amacımız var dalgalı ve belirsiz olan zeytinyağı piyasasında ortaklarımızın haklarını ve dolayısıyla birliğimizin haklarını korumaktır. Bugün açıkladığımız Körfez sızma yemeklik 0.5 dizyeme kadar olan yemeklik yağlara 5.90 lira, Güney Ege sızma yemeklik 0.5 dizyem yağlar için 5 lira ön ödeme fiyatı oluşturduk. Bu rakamlar kesin fiyatlar olmamakla beraber, oluşacak piyasa fiyatı değerlendirilerek, artışlar da ortaklarımıza otomatik olarak yansıtılacaktır. Ön ödeme rakamlarımızın oluşması da bugünkü piyasa koşullarına göre belirlenmiştir. Öte yandan bu iş yılında zeytinini bağlı olduğu kooperatife ait zeytin sıkma tesisinde işleyerek, elde ettiği zeytinyağını da yerinde teslim eden ortaklarımıza da kiloda 0.15 lira bedelinde ‘’işletme Teşvik Primi’’ ödemesi yapılacaktır."
Çetin, TARİŞ Zeytin ve Zeytinyağı Birliği’nin alım kampanyasına her zaman olduğundan daha şanslı ve birikimli girdiğini ifade ederek, kampanya süresince tüm ödemelerin Birlik kaynaklarıyla peşin ödemelerle gerçekleştirileceğini ve kredi kullanılmayacağını da sözlerine ekledi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,