Öne Çıkanlar Üretici tarım çiftçi eğitim Ergene havzası

Bu haber kez okundu.

Tarla çileğine 1 haftada yüzde 60 zam geldi

Ekim ayının son gününe gelinmesine rağmen pazarlarda tarla çilekleri tezgahlarda yerini almaya devam ederken, yediveren çileğinin kilosuna 1 haftada yüzde 60 zam geldi.

Bahar aylarında hasadına başlanan tarla çilekleri ekim ayında da tarlalardan hasat edilmeye devam ediyor. Yediveren çileği olarak tabir edilen çilekler yıl boyunca tarlalarda meyve veriyor. Bilecik’in Pazaryeri ilçesine bağlı Kınık, Dereköy ve Bozcaarmut köylerinde yetiştirilen yediveren çilekleri rağbet görüyor.

Geçen hafta kilosunu 6 TL’den sattığını ama bu hafta kilosunun 10 TL’ye çıktığı anlatan çilek satıcısı Hüseyin Demirbaş, "Bu çilekler yediveren çileği. Tarlaya kırağı düşene kadar hasadı yapılıyor. Ekim ayında tezgahımızda tarla çileği satıyoruz. Bilecik’te pazarlarda benden başka çilek getiren fazla olmaz. Ben sadece çilek satıyorum. Geçen hafta Yediveren çileği olarak tabir edilen çileğin kilosu 6 TL idi. Bu hafta 10 TL’ye çıktı. Havalar soğudu ve çileğin artık son zamanları olduğu için. Bir ay daha bu çilek devam eder sonra ise sera çilekleri piyasaya çıkacak" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı