Öne Çıkanlar tarım Gıda teknoloji Domuz vebası dap desteği

Bu haber kez okundu.

Taşköprü’de Tarım Fuarı’nda 194 traktör satıldı

Taşköprü Belediyesi tarafından 9 yıl önce Sarımsak Festivali bünyesinde başlatılan Pompeiopolis Tarım Hayvancılık Fuarı’na bu yıl ki katılım yetkilileri, vatandaşları ve firma sahiplerini memnun etti.

İl ve ilçe genelinden yaklaşık 15 büyük firmanın katıldığı ve traktör başta olmak üzere tarım ve hayvancılık aletlerinin sergilendiği ve satışa sunulduğu 4 günlük fuarda firma sahiplerinden alınan bilgiye göre yaklaşık 194 traktör başta olmak üzere çok sayıda tarım ve hayvancılık aleti satıldı.

Fuara katılan firmaların Ankara’da düzenlenen Tarım Fuarı başta olmak üzere ülke genelinde birçok Tarım Fuarı’ndan daha fazla çeşidin Taşköprü’de bu yıl yer aldığı söylenerek bunun sonucu olarak Pompeiopolis Tarım Hayvancılık Fuarı’ndan beklenilenin çok üzerinde satış yaptıklarını kaydettiler.

Taşköprü fuarının birçok ile örnek teşkil etmesi gerektiğini belirten firma sahipleri başta Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan olmak üzere fuarda emeği geçen yetkililere teşekkür etti. Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’da 9 yıldır düzenledikleri Pompeiopolis Tarım Hayvancılık Fuarı’nın her yıl gelişerek devam ettiğini ve tarım ve hayvancılık bölgesi olmaları nedeniyle ilçelerinin böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapması ve her geçen yıl bu çıtanın yükselmesinden ilçe halkı adına memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Arslan, Pompeiopolis Tarım Hayvancılık Fuarı’nın bundan sonraki senelerde de bölgede daha etkin rol oynayacak düzeye getirme yolunda çalışmalarının süreceğini ve büyüyerek devam edeceğini dile getirdi. Bu yıl 17-20 Ağustos tarihlerinde gerçekleşen ve Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz’ın açılışını yaptığı Pompeiopolis Tarım Hayvancılık Fuarı’nı 4 gün boyunca çok sayıda vatandaş ziyaret etti.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,