Öne Çıkanlar çiftlik bank Üretici eğitim new york borsası Adilcevaz

Bu haber kez okundu.

Teknoloji; işbirliğini güçlendirip, kârlılık ve verimliliği artırdı
Dünyada çalışanların yüzde 87’si, teknolojinin hızlı gelişmesiyle birlikte işbirliği yapmanın öneminin arttığını söyledi. Ekip çalışmasında en verimli ülkeler arasında Çin, Hindistan ve Türkiye yer alırken, çalışanlar sanal mesai ortamı yerine yüz yüze iletişim ortamlarının artırılmasını istedi.

İnsan kaynakları danışmanlık şirketi Randstad; Avrupa, Asya Pasifik ve Amerika kıtalarını içeren Türkiye’nin de dâhil olduğu 33 ülkeyi kapsayan yılın üçüncü 'Global iş dünyası eğilimleri' raporunu yayınladı. 'Teknolojinin hızlı yükselişinin iş dünyasındaki etkilerini' içeren araştırmaya katılan binlerce çalışan ve yönetici teknolojinin gelişmesiyle birlikte iş birliklerinin daha çok kuvvetlendiğini, çeşitli araçlar sayesinde 7 gün 24 saat farklı lokasyonlarda bağlı kalarak verimliliklerini, işbirliklerini, kârlılıklarını artırdıklarını dile getirdi.

Tüm dünyada çalışanların yüzde 87’si işbirliği yapmanın öneminin teknoloji ve teknolojinin sağladığı araçlarla daha da geliştiğini belirtti. Çalışanların yüzde 60’ı teknolojinin sağladığı nimetlerle ekip çalışmasının da daha da kuvvetlendiğini, ekip içindeki sinerjinin ve iş verimliliğinin 5 yıl öncesine göre çok daha fazla olduğunu vurguladı. Araştırmada ekip çalışmasında en verimli ülkeler sırasıyla Çin, Hindistan, Türkiye, Malezya ve Şili olarak tespit edildi.

Workmonitor araştırmasına katılanların yüzde 60'ı son yıllarda şirketlerinde önemli derecede teknoloji yatırımı yapıldığını, çalışanlara bu doğrultuda eğitimler sağlandığını vurguladı. Bu konuda Uzakdoğulu şirketler en çok teşviki sağlarken, Türkiye'nin de ilk 10 arasında olduğu ölçümlendi. Öte yandan tüm dünyada çalışanların yüzde 80’e yakını farklı lokasyonlardaki çalışma arkadaşlarıyla sanal mesai harcamanın yanı sıra yüz yüze çalışma ve sosyalleşme ortamlarının oluşturulması gerektiğini vurguladı. Araştırma şirket içerisinde yaş, kültürel geçmiş, iş deneyimi, beceri, yetenek, cinsiyet çeşitliliği konusunda da çeşitliliğin başarıyı daha fazla artırdığını ortaya koydu.

Dünyadaki çalışanların yüzde 72’sinin bireysel rekabet yerine teknolojinin gücüyle birlikte ekip çalışması ve iş birliğini desteklediğini belirten Randstad Türkiye Genel Müdürü Burak Erin, konuyla ilgili şunları dile getirdi:

"İşe alımlar esnasında 5 yıl önce sıkça duymaya başladığımız takım olarak çalışabilme yetisi, bugün çok önemli bir düzeye ulaştı. Ancak araştırmada yer alan bazı bulgulara yöneticilerin dikkat etmesinde fayda görüyoruz. Çalışanların yüzde 50’den fazlası performans değerlendirmelerinin takım yerine bireysel performansa dayanarak yapıldığını, bunun artı bir değer yaratmadığını ve işverenlerine ekip içerisinde işbirliğine katkıda bulunmak için daha fazla zaman harcanıp, katma değerli destekler olması gerektiğini belirtiyor. Tüm dünyadaki deneyimlerimiz neticesinde teknolojinin hızlı gelişmesine paralel olarak gerek şirket içinde, gerek şirketler arasında sosyalleşme, başarı, beyin fırtınası ve takdir gibi bireysel kazanımları bir grup kültürü oluşturulması adına mutlaka uzman desteği ile takım dilinin geliştirilmesi şart. Her ne kadar performans takım çalışmasının birçok konusunda odak nokta olsa da çalışanları motive edip, onları harekete geçirmek ve kavramlar içinde boğulmamaları için çalışanlara kurgulanacak ruhun en etkin yöntem ve araçlarla aşılanması gerekiyor. Diğer türlü ekip içerisindeki hedeflere ulaşmak, dürüstlük, bağlılık, sorumluluklar maalesef ki sekteye uğrayacaktır."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı