Öne Çıkanlar fındık mehmet aydın yetiştiricilik kursu sel madurları jakaranda fidanı

Bu haber kez okundu.

TESK Genel Başkanı Palandöken: Tavan fiyat uygulaması geri gelmeli
Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, akaryakıt fiyatlarının iyice yükselmesinin, ucuz olan ama insan hayatını tehlikeye atan çeşitli yakıt türlerinin bilinçsizce kullanılmasına yol açtığını belirtti. Palandöken, "Kısa süre uygulanan ancak daha sonra vazgeçilen tavan fiyat uygulamasına yeniden geri dönülmelidir. Aksi halde bu üzücü olayların önüne geçmek mümkün olmaz." dedi.

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yaptığı yazılı basın açıklamasında, akaryakıt fiyatlarının yüksek olması nedeniyle çeşitli yakıt türlerinin kullanılmasına yönelik uyarılarda bulundu. Palandöken, akaryakıt fiyatlarının iyice yükselmesinin, ucuz olan ama insan hayatını tehlikeye atan çeşitli yakıt türlerinin bilinçsizce kullanılmasına yol açtığını belirtti. Palandöken, açıklamasına şöyle devam etti: "Maalesef maliyetler arasındaki fark, ucuz ama nasıl bir karışım yapıldığı bilinmeyen son derece tehlikeli yağ karışımlarının kullanılmasına yol açıyor. Bu durum yolcu ve yük taşımacılığında ne kadar büyük tehlike yarattığı son dönemde yaşanan otobüs yangınlarında ortaya çıktı. Daha kötü olayların yaşanmaması için yapılacak denetimlerin yanında tavan fiyat uygulaması geri getirilmeli, yük ve yolcu taşımacılığında kullanılmak üzere ucuz akaryakıt verilmeli."

'YAPILAN DÜZENLEME 10 NUMARA YAĞI ENGELLEMEDİ'

Maliye Bakanlığı’nın yaptığı düzenleme sonucu ÖTV artışı getirilen 10 numara yağın kullanımının eskisi gibi yaygın olmasa da başka yağ karışımlarının tekrar kullanıldığını vurgulayan Palandöken, şunları kaydetti: "Şu an kullanılan kaçak akaryakıt ve yağların nasıl bir içeriği olduğu tam olarak bilinmiyor. Yanıcı katkı maddelerinin bilinçsiz ellerde içine katkı yapılarak ucuz maliyet için yakıt olarak kullanılması çok sakıncalı. Asla kullanılmamalı. Devletimizin de evine ekmek götürecek, akaryakıt ve yedek parçaya çalışmaktan usanan şoför esnafına maliyetlerin düşürülmesi konusunda yardım etmesi şart. Şu an 4 lira 40 kuruş olan motorin fiyatı esnafa para kazandırmıyor. Yük ve yolcu taşımacılığı yapan şoför esnafı kazandığını yedek parça, vergi ve sigorta giderlerine yetiştiremiyor. Giderlerini karşılayamayan nakliyeci esnafı maliyetleri düşürmek için adeta zorunlu olarak tehlikeli olan 10 ve 5 numara yağları kullanarak evine ekmek götürmeye çalışıyor. Yeni üzücü olayların yaşanmaması için şoför esnafının maliyetlerini artıran akaryakıt fiyatları mutlaka düşürülmeli ve ucuz akaryakıt mutlaka verilmelidir. En önemlisi kısa süre uygulanan ancak daha sonra vaz geçilen tavan fiyat uygulamasına yeniden geri dönülmelidir. Aksi halde bu üzücü olayların önüne geçmek mümkün olmaz."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı