Öne Çıkanlar şap aşısı lavanta yetiştiricilliği hünnap meyvesi tarımsal destekleme bekir pakdemirli

Bu haber kez okundu.

TİGEM’de Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliğine Tabi Kadro ve Pozisyonlar Belirlendi
ANKARA (ANKA) - Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nde (TİGEM), görevde yükselme ve unvan değişikliğine tabi kadro ve pozisyonlar belirlendi. Görevde yükselmeye tabi pozisyonlar arasında; yönetim hizmetleri grubu, hukuk hizmetleri grubu, araştırma ve planlama hizmetleri grubu, bilgi işlem hizmetleri grubu, idari hizmetler grubu ile yardımcı hizmetler grubu yer aldı.
Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün (TİGEM), Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmelik kapsamında liyakat ve kariyer ilkeleri çerçevesinde, hizmet gerekleri ve personel planlaması esas alınarak TİGEM personelinin görevde yükselme ve unvan değişikliğine ilişkin usul ve esasları belirlendi.
Yönetmelik ile görevde yükselme ve unvan değişikliğine tabi kadro ve pozisyonlar da belirlendi. Buna göre; yönetim hizmetleri grubu, hukuk hizmetleri grubu, araştırma ve planlama hizmetleri grubu, bilgi işlem hizmetleri grubu, idari hizmetler grubu ve yardımcı hizmetler grubu görevde yükselmeye tabi pozisyonlar arasında yer aldı.
Görevde yükselme sınavı sonucu atanacaklarda aranacak genel şartlar arasında ise TİGEM’de en az iki yıl çalışmış olmak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 68’inci maddesinin (B) bendine göre aranan şartlara sahip olmak ve görevde yükselme sınavında başarılı olmak ifadelerine yer verildi.

-GÖREVDE YÜKSELME SINAVI VE ŞEKLİ-

Görevde yükselme sınavı çoktan seçmeli test veya yazılı olarak yapılacak. Bu sınav Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığına, Milli Eğitim Bakanlığına, Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü Genel Müdürlüğüne veya yükseköğretim kurumlarından birine yaptırılacak. Görevde yükselme eğitimini tamamlayanların, bu Yönetmelik kapsamında bulunan görevlere atanabilmesi için, Sınav Kurulu tarafından uygun görülen tarihte görevde yükselme sınavına katılması şartı aranacak. Görevde yükselme veya unvan değişikliği sınavı sonucunda başarılı olanlar arasından, 3 ay içinde başarı sıralamasına göre duyurulan boş kadro veya pozisyon sayısı kadar atama yapılacak. Puanların eşit olması hâlinde, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelik ekinde yer alan Personel Değerlendirme Formunda belirtildiği şekilde puanlama yapılmak suretiyle, toplam puanı en yüksek olandan başlamak üzere atama yapılacak.
Sınav kurulu ise, kendisine intikal ettiği tarihten itibaren 5 iş günü içerisinde sınav sonuçlarını ilan edecek ve ilgililere yazılı olarak bildirecek. İlgililer, kendilerine yazılı olarak bildirilmesinden itibaren 5 iş günü içerisinde sınav sonuçlarına itiraz edebilecek.
Kurum dışından yapılacak atamalar da ise, kamu kurum ve kuruluşlarından naklen atama talebinde bulunan personel, bu Yönetmelikte belirtilen şartları taşımaları koşuluyla TİGEM’deki aynı unvanlı kadro/pozisyonlara veya aynı alt gruptaki diğer unvanlı kadrolara atanabilecek.
Bu Yönetmelikte belirtilen unvanlardaki görevleri yapabilecek durumda bulunan özürlülerin eğitimi ile sınavların özür durumlarına uygun olarak yapılabilmesi için gerekli tedbir alınacak.(ANKA)
(BRŞ/ORH)

ANKA Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,