Öne Çıkanlar karaman ziraat odası saksıda limon yetiştiriciliği üretim destekleme Başbakan Binali Yıldırım

Bu haber kez okundu.

TKDK, kırsal kalkınmayı teşvik için üçüncü çağrı ilanına çıktı
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), IPA’nın kırsal kalkınma bileşeni kapsamında uygulanacak yatırımlara yönelik ilan duyurusunda bulundu.

Başvuru kabulüne ilişkin çağrı, Kırsal Kalkınma (IPARD) Programı kapsamında yatırım yapmak isteyen işletmeler tarafından destek almak üzere yapılacak başvurular ile ilgili olduğu açıklandı. TKDK Kars İl Koordinatörü Mustafa Bozkurt, Türkiye'nin Avrupa Birliği standartlarını yakalamasına yönelik hazırlanan bu programın önemli olduğunu söyledi.

Bozkurt, "Avrupa Komisyonu tarafından 25 Şubat 2008'de onaylanan IPARD programı; Türkiye’nin katılım öncesi dönemdeki öncelikleri ve ihtiyaçlarını dikkate alarak, sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak için kapasite oluşturmayı hedeflemekte, işletmelerin AB standartlarına yükselmesini hedeflemektedir.” dedi.
Bozkurt, IPARD fonlarından yararlanacakişletmeleri şöye sıraladı: "Ortak tarım politikası ve gıda güvenliği, veterinerlik ve bitki sağlığı ile ilgili alanlara ilişkin topluluk standartlarının uygulanması ve tarım sektörünün sürdürülebilir adaptasyonuna katkı sağlanması. Diğer taraftan, tarım ile çevre tedbirlerinin ve yerel kırsal kalkınma stratejilerinin uygulanması için hazırlık niteliğinde faaliyetlere katkı sağlanması. Ve de kırsal ekonominin gelişimini destekleyerek, kırsal alanların sürdürülebilir kalkınmasına katkı sağlanması."

TKDK Kars İl Koordinatörü Mustafa Bozkurt, faydalanıcılara uygun harcamalar karşılığında sağlanacak olan mali desteğin kaynağının; Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti Eş-finansmanından oluşturulan IPARD Programı fonundan sağlandığını, 'kamu katkısı' adı ile bilindiğini, en cazip yönünün de geri ödemesiz olduğunu kaydetti.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,