Öne Çıkanlar anadolu ajansı Gıda tarım küçükbaş hayvan hibe sahte yağ

Bu haber kez okundu.

TMO, Ordu’da fındık alımlarına başladı

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), Ordu’da fındık alımlarına başladı.

Ordu’nun Altınordu ilçesindeki Organize Sanayi Bölgesi’nde eski meyve sebze halinde depo kiralayan TMO, daha önceden randevu alan üreticilerden Giresun kalite fındığın kilogramını 10,5, levant kalite fındığın kilogramını ise 10 liradan alıyor. Alım ekipleri, sırası gelen üreticinin ürününün tartı ve randıman ölçümünü titizlikle yerine getiriyor.

Ulubey ilçesi Aydınlar Mahallesi’nden 2 ton fındık getiren üreticilerden Kani Yurttaş, alım ekiplerinin çalışma sisteminden memnun olduklarını belirtti. Yurttaş, “TMO’nun piyasaya girmesi iyi oldu. Eğer piyasaya girmeseydi fındık 8-9 lira olacaktı. Ancak TMO’nun verdiği 10 lira düşük bir fiyat. Bu fiyat ancak ürünün maliyetidir. 10 lira çok az bir fiyat, inşallah artırırlar” dedi.

“TMO’nun piyasaya girmesinden memnunuz ancak fiyattan memnun değiliz"

Altınordu ilçesi Kurtulmuş Mahallesi’nden 800 kilogram fındık getiren üretici Ömer Turgay da alım ekiplerinin sabahın erken saatlerinde alım yapmaya başlamasından memnun olduklarını söyledi. Tugay, “Her şeyden memnunuz ancak fiyattan memnun değiliz. Fındık 10 lira değil de 1-1.5 lira daha fazla olmalıydı. 10 lira zaten 1 kilo fındığın maliyeti. Bence fiyat revize edilmelidir” diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,