Öne Çıkanlar ilaçlama uyarısı can erik

Bu haber kez okundu.

Türk Çayı Tanıtım Çalıştayı Yapılacak
 Rize Ticaret Borsası (RTB) ve Rize Dernekler Federasyonu tarafından Türk çayının dünyada tanınırlığını artırıcı çalışmalara yön vermek amacıyla "Türk Çayı Tanıtım Çalıştayı" yapılacak.

RTB Yönetim kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan, Aa muhabirine yaptığı açıklamada, Türk çayını dünyaya tanıtmak, yurt içinde de her bölgede tüketiminin artırılması için bazı çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Hedeflerinin 2023 yılında dünyaya 50 bin ton çay ihraç edebilmek, bundan da ülke ve bölgeye 500 milyon Dolar gelir sağlamak olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Bu kapsamda Rize Dernekler Federasyonu ile işbirliği içinde Rize'de 'Türk Çayı Tanıtım Çalıştayı' düzenleyeceğiz. Çalıştayda dünyada kaç ülkede tanıtım yapmamız gerektiği, hangi kaynaklardan yararlanılabileceği, ürünümüzün hangi boyutunun öne çıkartılacağı gibi konuları değerlendireceğiz. Önemli bir çalışma olduğunu düşünüyorum" dedi.

Çalıştayın Türkiye'nin çay vizyonunun dünyada önemli yer tutması adına önemli bir çalışma olacağına inandığını dile getiren Erdoğan, "Çay üreten bizim dışımızdaki ülkelerde hasat öncesi zirai mücadele, yani ilaçlama yapılır. Bizde ise ilaçlama yapmaya gerek olmadığı için avantajlı oluyoruz. Dünya doğal gıdaya, doğal yaşama dönüyor. Ürünümüzü tanıtabilirsek çok büyük avantajımızın olacağına inanıyorum" diye konuştu.

Erdoğan, çalıştayın 16-19 Kasım tarihleri arasında düzenleneceğini kaydederek, şöyle devam etti:

"Çalıştaya Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yetkilileri, Başbakanlık Tanıtım Ajansı yetkilileri, sektör temsilcileri olmak üzere toplam 60 civarında kişi katılacak. Çalıştay toplantılarında Çay Tanıtım Grubunu oluşturmayı planlıyoruz. Türk çayının dünyaya tanıtılması çalıştayı olacak. Buradan çıkacak sonuçlara göre 2023 hedefimizi, atılacak adımları netleştireceğiz."

Mehmet Erdoğan, çayın tanıtımı amacıyla her bölgeye rahat girip çıkabilmesi için tanıtım kamyonu yapacaklarını anlatarak, "Ekranında çayın tarladaki hali, işleme teknolojisi, üretilen ürünlerin tamamı teşhir edilecek. Önümüzdeki dönemde Türk çayının logosunu oluşturmayı hedefliyoruz. Kamyonda bu logo da olacak. Tanıtım kamyonu ile, özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde tanıtım yaptıracağız" diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,