Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi eğitim tarım mikado kayısı ığdır pamuğu

Bu haber kez okundu.

Türk-İş: 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı bin 232 lira
Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk- İş), çalışanların Aralık ayına ait geçim koşullarını açıkladı. Buna göre 4 kişilik ailenin açlık sınırının bin 232 lira, yoksulluk sınırının ise 4 bin 14 lira.

Açıklamada, 2014 Aralık ayı itibariyle 4 kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken gıda harcaması tutarının (açlık sınırı) bin 232 lira 35 kuruş olduğu belirtildi. Gıda harcaması ile birlikte giyim, konut (kira, elektrik, su, yakıt), ulaşım, eğitim,sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer harcamaların toplam tutarının da (yoksulluk sınırı) 4 bin 14 lira 17 kuruş olduğu kaydedildi. 4 kişilik bir ailenin sağlıklı ve dengeli beslenebilmesi için yapması gereken aylık gıda harcaması tutarının bir önceki yılın aynı ayına göre 151 TL, yaşam maliyetinin de 491 TL artış gösterdiği de vurgulandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi