Öne Çıkanlar tarım kefir kapanış fiyatı aa Gıda

Bu haber kez okundu.

Türk-İş: Açlık sınırı 925, yoksulluk sınırı 3 bin 13 lira
Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş)'na göre 4 kişilik ailenin açlık sınırı 925 lira, yoksulluk sınırı ise 3 bin 13 lira oldu. Enflasyonda gıda fiyatlarının olumlu etkisi sürerken, mutfak enflasyonu aylık yüzde 0,04 oranında geriledi. Yıllık enflasyonda ortalama artış ise yüzde 7,55 oldu.

Türk-İş tarafından çalışanların geçim koşullarını ortaya koymak ve temel ihtiyaç maddelerindeki fiyat değişikliğinin aile bütçesine yansımalarını belirlemek amacıyla her ay düzenli olarak yapılan 'açlık ve yoksulluk sınırı' araştırmasının 2012 Haziran ayı sonuçları açıklandı. Açıklamaya göre 4 kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken gıda harcaması tutarı (açlık sınırı) 924,98 lira, gıda harcaması ile birlikte giyim, konut (kira, elektrik, su, yakıt), ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer harcamaların toplam tutarı (yoksulluk sınırı) ise 3 bin 12,97 lira olarak hesaplandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı