Öne Çıkanlar hayvancılık eğitim vairo badem çeşidi fındık çiftçi

Bu haber kez okundu.

Türk Tarım Orman Sen’den Memur-Sen’e dava
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Tarım Orman Sen 7 Nolu Bursa şubesi 2013 toplu sözleşmede memurun hak kaybına uğraması ve daha az maaş almasına neden oldukları gerekçesi ile Memur-Sen’e dava açtı.

Türk Tarım Orman Sen 7 Nolu Bursa şube başkanı Muzaffer Genç, “2013 toplu sözleşmede memuru satan Memur-Sen’e ‘eksik maaş alınması’ ile ilgili dava açtık.” dedi.

Bursa adliyesi önünde düzenledikleri basın toplantısında Memur Sen’in yaptığı toplu sözleşme nedeniyle eksik maaş aldıklarını belirten Muzaffer Genç, “Memur-Sen, asrın toplu sözleşmesini yapacaklarını beyan ederek bütün iş kollarından yetki talep etmiş, memurlarda buna güvenerek 11 iş kolunun 10’unda yetkiyi Memur-Sen’e vermiştir. Memur Sen de 2014 yılı ve 2015 yılı memur ve emeklileri ile ilgili olarak 7 Ağustos 2013 tarihinde yaptığı mutabakat neticesinde, memuru masada pazarlayarak memuru hayal kırıklığına uğratmıştır.” dedi.

Memur-Sen’in yaptığı toplu sözleşmede memurlar olarak büyük hak kaybına uğradıklarını belirten Muzaffer Genç, şunları söyledi: “Memurların 2016 ve 2017 yıllarının satılmaması için, kaybolan hakların kazanılması ve geliştirilmesi için, memurun meselesinin gerçek ve şeffaf toplu sözleşmeler ile çözülmesi için, memura ses vermek için, hakkı korumak ve aramak için ve dik duruşun timsali olmak için Türkiye Kamu-Sen ve Türk Tarım Orman Sen’e güç vermeleri, destek olmaları için bu davayı açtım”

Muzaffer Genç, “Benim aylık şu anda her ay 2014 yılı itibariyle maaşımda net 100 ila 130 lira arasında net düşük maaş alıyorum. Eğer hükümetin yaptığı, verdiği teklifi dahi kabul etselerdi bu gün maaşım en yüzde 100 ila 120 lira daha fazla olacaktı. Hatta en düşük memur maaşı ile en yüksek memur maaşı arasında 56 lira ile 250 TL arasında eksik maaş alınmasına sebep oldular bu nedenle dava ediyorum.” şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,