Öne Çıkanlar teknoloji Adilcevaz çiftçi biber yarışması uşak tarım fuarı

Bu haber kez okundu.

Türkiye 62 milyar dolarlık tarımsal hasıla ile dünyada yedinci.
 Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) 25. Genel Kurulun'a katılan Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, burada yaptığı konuşmada Türkiye'nin dünya tarımındaki yükselişini değerlendirdi. Eker, bir takım sorunlarla karşılaştıklarını ve bir takım problemler olduğunun belirterek, "Bunları çözmek için uğraşıyoruz. Bütün bunlara rağmen Türkiye'de tarım sektörü dünya ölçeğinde çok büyük gelişme kaydetti, Bu sizin eseriniz ve başarınızdır. Kendinizi sorun ve problemlere hapsetmeyin." dedi.
Türkiye'nin 2002 yılında 23 milyar dolarlık tarımsal hasıla ile dünya sıralamasında onbirinci sırada yer aldığını, 2010 yılında ise yaklaşık 62 milyar dolarlık tarımsal hasıla ile yedinci sıraya yükseldiğine işaret eden Eker, "Tarım gibi bir alanda eğer onbirinci sıradan yedinci sıraya gelinmişse bu o ülkenin çiftçilerini başarısıdır. Ben bunu söylemiyorum, bunu Dünya Bankası ve OECD söylüyor. Bütün dünya bunu biliyor. Dünya Bankası bir adım daha öteye giderek şunu söylüyor. Japonya'nın önüne bizi koyarak Türkiye altıncı sırada diyor OECD yedinci sırada diyor. Avrupa’da Fransa, İtalya, İspanya ve Rusya'yı geçerek bu noktaya ulaştık. Bu tek yıllık bir şey değil bu sıralama 2008'den beri böyle." ifadelerini kullandı.
(TZOB) Başkanı Şemsi Bayraktar ise, gelişmiş ülkelerde en önemli kurumların sivil toplum örgütlerini olduğunu belirterek, “Sivil toplum örgütlerinin güçlü olduğu ülkelerde ekonomi ve demokrasinin gelişmiş olması bir tesadüf değildir. Sorunların daha kolay çözümlere kavuşturulması için çiftçilerimizin teşkilatlarına daha çok sahip çıkması gerekiyor. TZOB olarak çiftçilerimizin sesi olmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı