Öne Çıkanlar manisa Adilcevaz teknoloji kaçakçılık çiftçi

Bu haber kez okundu.

Türkiye'nin İlk Organize Hayvancılık Bölgesi Konya'ya Kuruluyor
Bakan Davutoğlu, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi'nde düzenlenen Lojistik Sektör Kurulu Türkiye İstişare Toplantısı'na katıldı. Burada Konya ve çevre illeri yakından ilgilendiren ekonomik bir gelişme hakkında bilgi veren Davutoğlu, şehre bir organize hayvancılık bölgesi kurulması için hazırlıkların tamamlandığı müjdesini verdi. Çok önem verdikleri bu projeyle Konya'da ve Türkiye'de ilk defa bir organize hayvancılık bölgesi kurulacağını dile getiren Bakan Ahmet Davutoğlu, şu bilgileri verdi: "18 bin 500 büyükbaş hayvan ve 200 milyon liralık bir yatırım gerçekleşecek. Bu Türkiye'nin en önemli tarım havzalarından birini oluşturan ve bu açıdan tarım ve hayvancılık sektörüne en güzel katkıyı yapan Konya'nın bu alanda bir öncülük yapacağıdır. 27 milyon metre kare alan tahsis edildi. Türkiye'deki ilk organize hayvancılık böylece kurulmuş olacak. "

Türkiye'nin, dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girebilmesi için her şeyden önce ekonomisinin entegre olması gerektiğini ifade eden Davtuoğlu, "Bunun için dört düzlem var. Bunların arasındaki işlemleri doğru okumamız lazım. Birinci düzlem yerel ya da ülke içindeki bölgelerin üretimde lojistik hale gelmesi. İkincisi ulusal ölçekte ekonomik entegre gelişimin sağlanmış olması. Üçüncüsü bu ulusal düzeyde entegre ekonomik anlayışın çevre ve bölgesel havzalarla bütünleşmesi. Dördüncüsü bunun küresel ekonomiye açılması. " diye konuştu.

Bakan Davtuoğlu, bu hat üzerinde herhangi bir yerde herhangi bir kopukluk olması durumunda o ülkenin makro ekonomi düzeyinde küresel ekonomiye yapacağı katkının zayıflayacağını vurguladı. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı