Öne Çıkanlar makam aracı fındık fiyatları arttı can erik hasadı tarım fuarları abelya ağacı fidanı

Bu haber kez okundu.

Turyağ, FAO madalyasını Balıkesir'e kazandıran ilk firma oldu
Balıkesir'de faaliyet gösteren Turyağ Gıda Sanayi A.Ş., Dünya Gıda Günü dolayısıyla Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) tarafından verilen madalyaya layık görüldü. Turyağ Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Edip Uğur, ödülü Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in elinden aldı.

Turyağ, gıda sektörünün altın madalyası olarak nitelendirilen FAO madalya'ını Balıkesir'e getiren ilk firma oldu. 95 yıllık geçmişe sahip firma, bugünkü yönetimi tarafından satın alındığı 2007 yılından bu yana yaptığı yatırımlarla katma değer ve istihdam oluşturuyor. Madalyayı vermek üzere FAO Türkiye Temsilciliği'nin işbirliğiyle TÜGİS tarafından İstanbul Grand Cevahir Kongre Merkezi'nde bir tören düzenlendi. Törende, Turyağ ile birlikte Sunar Mısır ve Namet'e de madalya verildi. Madalyayı alan işadamı Uğur, "Bu ödülü, Turyağ'ı zirveye taşıyan tüm çalışma arkadaşlarım adına alıyorum. Kendimizi halen yolun başında sayıyoruz. Ülkemizin değerli bir markasını Balıkesir'e kazandırma ve istihdamın yanında ülke ekonomisine yönelik çabalarımızın takdir edilmesi, bu yöndeki çabamızı ve çalışma heyecanımızı teşvik ediyor." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,