Öne Çıkanlar meyve ağacı budama teknoloji jakaranda fidanı çit mazı fidanı dikimi Gıda

Bu haber kez okundu.

TZOB Genel Başkanı Bayraktar: Bu sene çiftçinin yaşamadığı afet kalmadı
Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Türk çiftçisinin bu sene yaşamadığı afetin kalmadığını belirterek,"Allah'tan gelene yapacak bir şey yok. Ancak birtakım tedbirleri almak zorundayız. Çiftçimizin bu sıkıntılı halini paylaşmalı ve gidermeliyiz." dedi.


TZOB Genel başkanı Bayraktar Niğdeli çiftçilerin geçim kaynağı olan elma bahçelerini ziyaret etti ve Bor ilçesinde ziraat odasına ait binayı hizmete açtı.
Açılışa; CHP Niğde Milletvekili Doğan Şafak, Bor Kaymakamı Abdullah Küçük, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, il ve ilçe ziraat odası başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta konuşan TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, çiftçilerden gelen kaynakları çiftçiye hizmet olarak vermeye gayret ettiklerini ifade ederek,"Türkiye genelinde yaklaşık 800 yakın odalarımız var. Odalarımızın yüzde 75'i kendi hizmet binalarına kavuştu. 5 buçuk milyon üyesi ile Ziraat odası Türkiye'de en büyük bir birliktir. Odalara gelen para çiftçimizin alın teridir. Eğer bu parayı çiftçimize hizmet olarak değerlendiremezsek beni de oda başkanları mı da, çiftçimizden gelen bu para yakar. Bu sene mart ayından itibaren çiftçimiz her türlü afeti gördü. Mayıs ayı yağışlarını beklerken çiftçimiz dolu ve sel felaketiyle karşılaştı. Türk çiftçisinin bu sene yaşamadığı afet yok. Allah'tan gelene yapacak bir şey yok. Ancak birtakım tedbirleri almak zorundayız. Çiftçimizin bu sıkıntılı halini paylaşmalı ve gidermeliyiz. Niğde'de elma bahçelerini gezdim, bütün meyveleri don vurmuş. Niğde elma üretiminde Isparta, Karaman illerinden sonra geliyor. Niğde elma bahçelerinde gördüğüm bir eksikliği söylemek istiyorum. Ağaçlar çok yaşlı. Ağaçları gençleştirmez ve üretimi çeşitlendiremezsek Niğde elma üretiminde zirveye çıkamaz. Bu hizmet binası yapımında emeği geçen çiftçilerimize, ilçe ziraat odası başkanıma, ilçe belediye başkanımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum." dedi.

Açılışta Bor Ziraat Odası Başkanlığı tarafından TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar'a plaket ve deri seccade hediye edildi. Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar Bor Ziraat Odası Başkanlığı'nın hizmet binasını yapılan dua ve kesilen kurbanla birlikte kurdeleyi keserek açılışını yaptı. TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar açılışını yaptığı hizmet binasını gezdikten sonra ilçeden ayrıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı