Öne Çıkanlar Gıda makam aracı chicago borsası kapanış fiyatı özel sektör teşvikleri

Bu haber kez okundu.

ÜFE yüzde 0,06 arttı
Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE), 2014 yılı Haziran ayında bir önceki aya göre yüzde 0,06, bir önceki yılın aralık ayına göre yüzde 5,12, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 9,75 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 9,03 artış gösterdi.

Türkiye İstatistk Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan verilere göre sanayinin dört sektörünün bir önceki aya göre değişimleri; madencilik ve taşocakçılığı sektöründe yüzde 0,08 düşüş, imalat sanayi sektöründe yüzde 0,13 artış, elektrik ve gaz sektöründe yüzde 0,68 düşüş ve su sektöründe yüzde 0,05 artış olarak gerçekleşti.

EN YÜKSEK ARTIŞ KOK VE FAFİNE PETROL ÜRÜNLERİNDE

Bir önceki aya göre endekslerin en fazla artış gösterdiği alt sektörler; kok ve rafine petrol ürünleri (1,72), ağaç ve mantar ürünleri (mobilya hariç) (0,94), metal cevherleri (0,94) alt sektörleridir. Buna karşılık basım ve kayıt hizmetleri (-3,29), kağıt ve kağıt ürünleri ( eksi 2,31) ve deri ve ilgili ürünler (eksi 0,99) bir ay önceye göre endekslerin en fazla gerilediği alt sektörler oldu.

ANA SANAYİ GRUPLARINDA EN YÜKSEK ARTIŞ SERMAYE MALINDA

Ana sanayi grupları sınıflamasına göre 2014 Haziran ayında en yüksek aylık artış sermaye mallarında, en yüksek yıllık artış ise dayanıksız tüketim mallarında gerçekleşti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı