Öne Çıkanlar Gıda çiftçi Adilcevaz biber yarışması manisa

Bu haber kez okundu.

Ukrayna’ya 20 Milyon Dolarlık Meyve-Sebze İhracatı
 Türkiye'de iyi tarımın öncüsü ve Migros, Metro, Carrefour, Mopaş, A-101, Real, Çağrı, Hatipoğlu, Hakmar, Kiler, Şaypa gibi pek çok alışveriş zincirinin en büyük gıda tedarikçisi olan Mango Gıda, 2011 yılında 30 Milyon TL civarında ihracat gerçekleştirmeyi hedefliyor. Mango Gıda, Doğu Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünyanın çeşitli bölgelerine ihracat yapıyor. Moldovya, Polonya, Romanya, Rusya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya ve Ukrayna gibi Doğu Avrupa ülkelerinin de en önemli tedarikçilerinden biri durumunda.


Ukrayna'ya 20 Milyon TL'lik İhracat

Mango Gıda son olarak lojistik firması Aktiv ile 20 Milyon dolarlık meyve-sebze ihracatı yapmak üzere sözleşme imzaladı. Bölgeden daha yüksek talepler gelmesine rağmen şirket dengeli büyüme ve belli bir ihracat stratejisi çerçevesinde hareket ediyor.

Bu kapsamda geçtiğimiz ay açılan Londra ofisiyle İngiltere bir diğer ihracat destinasyonu haline geldi. Danimarka AB içindeki bir diğer ülke oldu. Böylece Mango Gıda Doğu Avrupa'nın yanı sıra Batı Avrupa'ya da açılmış oldu. Şirket ayrıca Malta ve Irak gibi farklı bölgelere de ürün satışı gerçekleştiriyor.

2011 İlk Çeyrekte 2 Milyon TL Kar

2010 yılını 4.5 milyon TL karla kapatan Mango Gıda, 2011 yılı ilk üç aylık dönemde 2.0 milyon TL kar açıkladı.

Adana'da İşleme Tesisi Yatırımı
Mango Gıda yurt içindeki büyümesini çeşitli yatırımlarla sürdürüyor. Bağlı şirketi Sepken Tarım'ın Adana'da Sabancı Organize Sanayi Sitesinde yapımına başladığı narenciye paketleme ve işleme tesisinin 2011 Eylül ayında açılması bekleniyor. Yıllık 50 bin ton kapasiteli olması planlanan ve protokolü imzalanan tesis ileri teknolojiyle donatılacak.

2010 yılında Yüzde 117 büyüdü
2000 yılında kurulan Mango Gıda, özellikle 2001 krizinden sonra, her yıl %38 oranında büyüdü. Şirket halka arz edildikten sonra ise 2010 yılında yüzde 117 büyüyerek 4 Milyon 503 bin 641 TL kar ve 66.677.272 TL ciroya ulaştı. Şirket 2011 yılında hızlı büyümeye devam etmeyi hedefliyor.
2005 yılından sonra kendi ürün işleme deposu lojistik ağını kurup daha da büyüyen Mango Gıda, şu anda Migros,Metro,MopaşA,101, Real,Çağrı,Hatipoğlu, Hakmar, Kiler, Şaypa, diğer yerel Marketler, müşteriler,Restoran ve yemek sitelerine 80'ye yakın yaş sebze ve meyve çeşidi sunuyor.

Mango Gıda, ürünlerini 1 milyon m2'nin üzerindeki sözleşmeli ve kendi ekim alanlarında üretip, kendi tesislerinde işleyerek paketliyor. Dağıtımını da yine kendi dağıtım filosuyla gerçekleştiriyor.
Mango Gıda faaliyetlerini, İstanbul / Samandıra'daki merkezinden idare ediyor. Merkezde modern, entegre tesisler de yer alıyor.

Mango Gıda, Beypazarı, Bursa, Karacabey, Adapazarı, Antalya, Samsun, İzmir ve Trakya'da kendine ait ve sözleşmeli tarım alanlarında, üretim gerçekleştiriyor. Günümüzün pek çok firmanın benimsemeye başladığı "İyi Tarım Uygulamaları"(İTU) 'nın öncülerinden olan Mango Gıda, İTU sertifikasının yanı sıra, uluslararası gıda tüzüğüyle ilgili diğer sertifikalara da sahiptir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı