Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi bekir pakdemirli can erik hasadı palmiye yetiştiriciliği kuraklık

Bu haber kez okundu.

Ülkemizin kıymetini bizden çok yabancılar biliyor
Doç. Dr Eftal DÜZYAMAN
hasad@hasad.com.tr

Uzakta şakalaşan çocukların sesleri anlamsızlaşıyor bana ulaşana değin. Heyecanlı sözler, gülüşmeler, kahkahalar… “Acaba o yaşlarda neler konuşuyorduk?” diye geçiriyorum aklımdan. İçimden bir ses, “Hatırlasana!” diye karşılık veriyor.

     Kısık gözlerle çevremi süzmeye devam ediyorum. Bir yelkenli ilerliyor mavi denizin köpüklerini yara yara. “Hoşuna gitti galiba” diyor içimdeki tekrardan. “Sen de kimsin?” diyorum bu sefer.“Ben senim!” diye gecikmeden yanıtlıyor. Ardından ekliyor: “Ama daha çok küçüğüm…”

     “Peki, sen bu güzellikleri fark edebilir misin ki?” diye çıkışıyorum ona. “Sen bana öğret o zaman!” diyor arsızca. Ardından da devam ediyor: “Kendin her geçen gün büyüyorsun. Bugün de beni büyüt. Öğrenmezsem ben nasıl sen olacağım?”

     Eskiden olsa umursamazdım onu, hatta belki de kızardım sussun diye. Ama yaş ilerledikçe özlemiyor değilim keratayı. Hatırlıyorum, hem yaramaz hem ilgili, hem umarsız hem de meraklı biriydi. Çok konuşurdu ama! Ve bu huyu hâlâ hiç değişmedi…


Yazının Devamı: http://www.hasad.com.tr/bilimselbakis.asp?islem=Detay&ID=23
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi