Öne Çıkanlar meyve ağacı budama jakaranda fidanı hünnap meyvesi badem fidanı kredi borçları

Bu haber kez okundu.

Ulusal Kırsal Ağ Samsun’da tanıtıldı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Ulusa Kırsal Ağ"ın (UKA) tanıtımı Samsun’da yapıldı.

Ulusa Kırsal Ağ tanıtım toplantısı Zirai Karantina Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleşti. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, müzik dinletisi ile devam etti.

Programın açılışında konuşan Samsun Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nail Kırmacı, “Çok farklı ve değişik bir toplantı gerçekleştirdik. Bu çalışmalar, AB fonları veya diğer fonları daha iyi kullanabilmemize dayanan çalışmalar. Bütün ülküler kalkınma hamlelerini, bir plan içerisinde gerçekleştiriyorlar. Kırsal kalkınmaya yönelik bütün faaliyetler, tarım başlığı altında ele alındı. Bu nedenle Kalkınma Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı diğer birimlerin de işbirliği ile Kalkınma Strateji Belgesi oluşturdu. Bu belge ulusal, uluslararası ve AB fonlarının kullanılmasına referans teşkil edecek. Bu belgeyi oluştururken, yerel ve öz kaynakların değerlendirilmesi, doğal ve kültürel varlıkların da kıymetlendirilmesi referans alınan değerlerin başında geliyor. Yerel ve öz kaynakların ekonomiye kazandırılması hedefleniyor. Ulusal Kırsal Ağ, bizim de alışık olmadığımız bir durum ama bizim de artık kendimizi değiştirmemiz gerekiyor. Kaynaklarımızın güzel değerlendirilmesi açısından toplantının olumlu olacağını düşünüyorum” dedi.

Kırsal kalkınmaya yönelik yaptıkları faaliyetler hakkında bilgiler veren Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Samsun İl Koordinatörü Dr. Bülent Turan, “Ulusal Kırsal Ağ denilen olay, özellikle kırsal kalkınma faaliyetlerinde yereldeki kalkınma dinamiklerini harekete geçirecek olan tüm paydaşların el birliği ile iş üretmesidir. Bu projeyi çok önemsiyoruz. Biz kurumumuz olarak Samsun’da bugüne kadar 846 projeyi hayata geçirdik. Bu projelerin değeri 275 milyon TL. Bu projeleri hayata geçirirken çok zorlukla karşılaştık. Bugün startını verdiğimiz Ulusal Kırsal Ağ projesi, çalışmalarımıza büyük ivme kazandıracak” diye konuştu.

Samsun Vali Yardımcısı Dr. Hakan Kubalı ise bir toplumun kalkınması için kırsal kalkınmanın ekonomiye katkısının fazla olması gerektiğini, Ulusal Kırsal Ağ projesinin de kırsal kalkınmayı canlandıracağını söyledi.

Program, açılış konuşmalarının ardından Dr. Şenay Sevengör’ün sunumu ile devam etti.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı