Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi abelya ağacı fidanı çiftçi kütahya vişne meyvesi özel sektör teşvikleri

Bu haber kez okundu.

Üreticiler bahçede ama akılları fiyatlarda

Ordu’nun Fatsa ilçesindeki fındık üreticileri bahçelerinde mahsulleri için bakım yaparken fiyat beklentisinin ise yeni dönemde 15 lira olması gerektiğini belirtti.

Fındık sezonu öncesi üreticiler umutlarını yine fındık fiyatlarına bağlarken özellikle Ordu bölgesinde ekonomi planını fındık üzerine kuran üreticilerin düşünceli bekleyişi sürüyor.

Fatsalı üreticilerden Fatih Bektaş, “Bu yıl bahçelerimizde ki fındık bolluğu bizleri sevindiriyor. İnşallah fiyatlarda istediğimiz rakam olursa ekonomik olarak çok rahatlarız. Bahçelerimizde son gübreleme ve temizlik işlerini yapıyoruz. Hükümetten beklentimiz değerini bizlere fındığımızın vermeleridir. Fındıkta genelde herkesin bir umudu olur. Bu tarımı yapan insanlar gelirinin bir kısmını fındıktan temin ederler. Karadeniz Bölgesi’nin olmazsa olmazı fındık. Başka tarım alanı yok. Alternatif ürünler yetiştirsek de fındığın yerini hiçbir şey tutmuyor" dedi.

Üretici Adnan Ekiz, “Fındık bizim her şeyimiz ve ekonomik olarak fındık mahsulüne göre yıllık planlarımızı gerçekleştiriyoruz. Toplamasında, harmanda kurutmasında ve piyasa fındığı indirdiğimizde gerçekten büyük zahmet çekiyoruz. Talebimiz fındığımızın ekonomik karşılığının olmasıdır. İsteğimiz 15 lira ve üstü rakamdır" şeklinde konuştu.

"Fındık bizim altınımızdır "diyen İlker Tanrıkulu ise "Mahsulümüzün değerini bilmeliyiz. Fındığımıza çocuğumuz gibi bakıyoruz. Tabii bunun karşılığını da almak istiyoruz. Fiyat beklentimiz kesinlikle 15 liradır" diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,