Öne Çıkanlar mikado kayısı chicago borsası muğlada yağmur ilaç zehirlenmesi Gıda

Bu haber kez okundu.

Üreticiler Bitki Koruma Ürünü Uygulama Kayıtlarını Tarım Danışmanı Çalıştıran Kuruluşlara da Tutturabilecek
ANKARA (ANKA) -Üreticiler, bitki koruma ürünlerini Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından belirlenen tavsiyelere göre uygun zamanda, uygun dozda ve uygun zirai mücadele aletleri ile uygulayacak. Uygulama kayıtlarını tutacak veya serbest tarım danışmanına ya da bünyesinde tarım danışmanı çalıştıran kişi ve kuruluşlara tutturacak.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Bitkisel Üretimde Kullanılan Bitki Koruma Ürünlerinin Kayıtlarının Tutulması Ve İzlenmesi Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre üreticiler, bitki koruma ürünlerini Bakanlıkça belirlenen tavsiyelere göre uygun zamanda, uygun dozda ve uygun zirai mücadele aletleri ile uygulayacak. Uygulama kayıtlarını tutacak veya serbest tarım danışmanına ya da bünyesinde tarım danışmanı çalıştıran kişi ve kuruluşlara tutturacak.
Üreticinin tarımsal danışmanlık hizmeti alması durumunda, tarımsal danışmanlık hizmeti veren kişi ve kuruluşlar; sözleşme yaptıkları üreticinin görev ve sorumluluklarını üstlenerek, üreticilere ait kayıtları tutacak. Bitki koruma ürünü kullanılmış olan bitkisel ürüne ait; üretim yeri, üretim parseli, üretim deseni ve üretici kimlik bilgileri ile işletmeye ilişkin diğer bilgileri talep edildiğinde müdürlüğe bildirecek.
Bitki koruma ürünü kullanılmış olan bitkisel ürüne ait bitki koruma ürünü faturalarını ve uygulama kayıtlarını bir sonraki üretim sezonuna kadar muhafaza edecek.) Entegre mücadele, iyi tarım, sözleşmeli tarım uygulamalarından herhangi birini yapıyorsa bu konularda belirlenmiş ilke ve kurallara uyacak. Denetim amacı ile istenen ürün numunelerini verecek, analiz sonucu uygun çıkmayan ürünün imhasını temin edecek.
Yönetmelik bugünden itibaren yürürlüğe girdi.(ANKA)
(HGS/HF)


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı