Öne Çıkanlar teknoloji çit mazı fidanı dikimi çit mazı yetiştiriciliği Gıda can erik

Bu haber kez okundu.

Vali Kara: Kars denilince akla kaz geliyor
 Kara, kazın etinin protein yönünden çok zengin olduğunu da vurgulayarak, “Kars denince akla kaz geliyor. Sebebi ise; kaz eti kümes hayvan eti olmasına rağmen kırmızı et kadar protein yönünden zengin olmasıdır. Dolayısıyla bizim bölgemiz için önemi büyüktür.” dedi.
Kars Tarım İl Müdürlüğünde düzenlenen, 'Hanımelleriyle Bahçelerden Sofralara Organik Sebze Projesi'nin sahibi olan bayanlara sertifikaları düzenlenen törenle verildi. Vali Kara, proje sahiplerine sertifikalarını verdi. Törende ayrıca, Kazı Kazan projesi kapsamında projeye dahil olan bayanlara, 20 adet kaz palazı (yavrusu) hediye edildi.

Tarım İl Müdürü Yusuf Yurdalan, projelerden, 'Hanımelleriyle Bahçelerden Sofralara Organik Sebze Projesi'nin 97 bin 232 TL’ye mal olduğu için diğer proje olan kazı kazan projesi dahilindeki ödüllerini 20 kaz palazından 15’e düşürmek durumda kaldıklarını belirtti.

Vali Kara ise bu ödüllerin 20’ye çıkartılması için özel idarenin destek vereceğini ifade ederek, “Kaz üretilmesi güç olan bir hayvandır, yavrularının ve kendisinin bakımı oldukça zordur. Buna rağmen Kars ile özdeşleşmiş bu hayvanların üretimi için emek sarfeden herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Tarım İl Müdürlüğünde yapılan sertifika törenine Kars Valisi Ahmet Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Adem Yazar, Tarım İl Müdürü Yusuf Yurdalan, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Ömer Bolat, İl Müftüsü İlyas Gümüş, Sosyal Hizmetler Müdürü Doğan Gül, Sağlık il Müdürü Dr.Fahri Sevinç ve kurum amirleri ile sertifika sahibi bayanlar katıldı.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,