Öne Çıkanlar makam aracı tarım fuarları can erik hasadı fındık fiyatları arttı abelya ağacı fidanı

Bu haber kez okundu.

Yer fıstığı tüketimi yüzde 25 arttı
Rekoltenin gerilemesi ve don olayı nedeniyle Antep fıstığı ile fındığın fiyatı arttı, tüketici yer fıstığına yöneldi. Türkiye’nin önde gelen kuruyemiş markalarından Papağan’ın 10 market ve bayi kanallarından elde ettiği verilere göre yer fıstığı tüketimi yüzde 25 arttı.
Bu tabloda yer fıstığının kabuklu, tuzlu, daha tuzlu ya da baharatlı gibi seçeneklerle sunulması önemli rol oynadı.


Senenin ilk 3 ayına oranla tüketim Antep fıstığı ve fındıkta yüzde 10, kayısıda yüzde 20 geriledi. Yer fıstığı fiyatı, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre geçen seneden bu yana yüzde 6 arttı.

Yer fıstığının yanı sıra ay çekirdeği tüketiminde de yüzde 31 artış görüldü. Ancak bu artış yer fıstığı gibi kadar belirgin değil. Yaz aylarında mevsim uyarınca ay çekirdeği tüketimi, normal olarak da yüzde 30 ile yüzde 50 artıyor. Ay çekirdeği tüketiminin yüzde 31 artışı kuruyemiş sektöründe normal görülüyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,