Öne Çıkanlar teknoloji Adilcevaz çiftçi biber yarışması uşak tarım fuarı

Bu haber kez okundu.

Yetkililer çeltik üreticisini kayıt yaptırması için uyardı
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 3039 sayılı Çeltik Ekim Kanunu kapsamında çeltik ekimlerinin ruhsata tabi olduğu belirtildi. Çeltik ekecek yetiştiricilerin, ekim zamanından en aşağı üç ay önce bağlı bulundukları ilçe çeltik komisyonu başkanlıklarına bir dilekçe ile müracaat etmek zorunda olduklarını kaydedildi.

Yetkililer, “İlgili komisyon her bir başvuru sahibinin arazisini tetkik eder ve kanun hükümlerine uygun gelen hususlar hakkında ruhsat kararı verir. Bununla birlikte ruhsat başvurusu yapmayan kaçak çeltik yetiştiren üreticiler hakkında cezai müeyyide uygulanacaktır. Bu hususlar göz önünde bulundurularak üreticilerimizin dikkatli olması, kanun hükmünde hareket etmesi gerekmektedir. 2012 üretim yılı çeltik ekilişleri için ruhsat başvuruları 25 Mart tarihine kadar yapılacaktır. 25 Nisan ruhsat başvuruları için nihai takvimdir. Bu tarih sonrasında yapılacak müracaatlar kabul edilmeyecektir. Fideleme yöntemiyle ikinci ürün olarak çeltik yetiştiriciliğinin yapıldığı ilçelerde ise ruhsat verme tarihlerinin belirlenmesi konusunda ilçe çeltik komisyonlarının yetkilendirilmiştir. Dekar başına sıhhi tedbir ücretleri ilçe çeltik komisyonlarının kararı ile 2,5–3 TL olarak alınacaktır." dedi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı