Öne Çıkanlar tarım eğitim aa fakıbaba besi sığırı yetiştiriciliği

Bu haber kez okundu.

Yumurta üretimi bir ayda yüzde 2,7 arttı
Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış yumurta üretim miktarı Ağustos ayında bir önceki aya göre yüzde 2,7 arttı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Ağustos 2014'e ait Kümes Hayvancılığı Üretimi verilerini açıkladı. Buna göre mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış seriye göre; kesilen tavuk sayısı bir önceki aya göre yüzde 0,3 tavuk eti üretimi ise yüzde 4,3 azaldı. Ancak kesilen hindi sayısı bir önceki aya göre yüzde 9,9, hindi eti üretimi de yüzde 4,6 arttı.

Takvim etkisinden arındırılmış seriye göre; kesilen tavuk sayısı bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4,9 tavuk eti üretimi ise yüzde 1,5 yükseldi. Bu seriye göre kesilen hindi sayısı da bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 18,4, hindi eti üretiminde de yüzde 19,4 artış kaydedildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı