Öne Çıkanlar Gıda makam aracı chicago borsası kapanış fiyatı mikado kayısı

Bu haber kez okundu.

Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi, Haziran'da yüzde 0,53 arttı
Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) haziran ayı verilerine göre; Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi (YD-ÜFE) bir önceki aya göre yüzde 0,53 arttı. Erdeks bir önceki yılın aralık ayına göre yüzde 1,46 artış, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 12,17 artış ve 12 aylık ortalamalara göre yüzde 15,56 artış gösterdi.

Sanayinin iki sektörünün bir önceki aya göre değişimleri; madencilik ve taşocakçılığı sektöründe yüzde 0,58 artış, imalat sanayi sektöründe ise yüzde 0,54 artış olarak gerçekleşti. Bir önceki aya göre endekslerin en fazla artış gösterdiği alt sektörler; temel eczacılık ürünleri ve müstahzarları (yüzde 4,59), bilgisayarlar ile elektronik ve optik ürünler (yüzde 2,63), ağaç ve mantar ürünleri (mobilya hariç) (yüzde 2,49) alt sektörleri oldu.

Buna karşılık fabrikasyon metal ürünler, makine ve ekipmanlar hariç (yüzde 0,56), giyim eşyası (yüzde 0,34) ve kauçuk ve plastik ürünler (yüzde 0,28) bir önceki aya göre endekslerin en fazla düşüş gösterdiği alt sektörler oldu. Ana sanayi grupları sınıflamasına göre haziran ayında en yüksek aylık artış dayanıklı tüketim malında, en yüksek yıllık artış ise dayanıksız tüketim malında gerçekleşti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı