Öne Çıkanlar tarım fakıbaba kapanış fiyatı eğitim jakaranda fidanı

Bu haber kez okundu.

Yurt içi üretici fiyat endeksi aylık yüzde 0,42 arttı
Yurt içi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE), 2014 yılı Ağustos ayında bir önceki aya göre yüzde 0,42, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 6,33, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 9,88 ve 12 aylık ortalamalara göre yüzde 9,55 artış gösterdi. AylIk en yüksek artış ise gıda ürünlerinde gerçekleşti.

Sanayinin 4 sektörünün bir önceki aya göre değişimleri madencilik ve taşocakçılığı sektöründe yüzde 0,68 düşüş, imalat sanayi sektöründe yüzde 0,59 artış, elektrik ve gaz sektöründe yüzde 0,80 düşüş ve su sektöründe yüzde 0,39 artış olarak gerçekleşti.

Bir önceki aya göre endekslerin en fazla artış gösterdiği alt sektörler; gıda ürünleri yüzde 1,59, deri ve ilgili ürünler yüzde 1,54, ağaç ve mantar ürünleri mobilya hariç yüzde 1,47 alt sektörleri oldu. Buna karşılık ham petrol ve doğal gaz yüzde 3,10, diğer ulaşım araçları yüzde 2,76, kok ve rafine petrol ürünleri yüzde 2 bir ay önceye göre endekslerin en fazla gerilediği alt sektörler oldu. Ana sanayi gruplarında en yüksek artış dayanıksız tüketim malında gerçekleşti. Ana sanayi grupları sınıflamasına göre 2014 yılı Ağustos ayında en yüksek aylık ve en yüksek yıllık artış dayanıksız tüketim mallarında gerçekleşti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı