Öne Çıkanlar tarım vairo badem çeşidi eğitim mikado kayısı ığdır pamuğu

Bu haber kez okundu.

'Zehirli ayakkabı' skandalı yerli üreticiye yarayacak
İzmir Ayakkabıcılar Odası Başkanı Yalçın Ata, Türkiye gündemini meşgul eden Çin malı zehirli ayakkabı skandalının, kısa vadede yerli üreticiye yarayacağını söyledi. Ata, “Bu fırsatı, hem biz ayakkabıcılar hem de vatandaşlarımız çok iyi değerlendirmeli. İnsan sağlığına zararlı içerik kullanılarak imal edilen Çin malı ayakkabılar, yerli üreticiler için bir çıkış olabilir.” dedi.

Uzakdoğu’dan getirilen ve gümrükte imha edilmeyi bekleyen ayakkabıların kanunsuz yollarla piyasaya sürüldüğünü ifade eden Oda Başkanı Ata, bakanlığın açıklamasına göre 33 bin çift civarında ayakkabının piyasada çıktığını ancak çok daha fazlasının piyasada olabileceğini söyledi. Bu olayla birlikte artık gümrüklerde çok daha sıkı önlemler alınacağının altını çizen Ata, şöyle devam etti: “Bakanlığın sınırlarımızdaki denetimleri daha da artacak. Bu da kaçak ithal ayakkabının önünü bir nebze olsun kesecek. Sonuçta ithal ayakkabı, bizim istemediğimiz bir durum. Yıllardan beri biz üreticiler olarak, ‘Yerli malı, yurdun malı’ sözünü savunuyoruz. Yaşanan bu olaylar, yerli üreticinin önünü açtı. Özellikle 2015 yılında üretici kardeşlerimizin işlerinin çok iyi olacağını düşünüyorum.”

‘KÖTÜDEN DERS ÇIKARMALIYIZ’

Yerli üreticilerin de bu konudan kendilerine bir ders çıkarması gerektiğini söyleyen Yalçın Ata, “Çin’den gelen her ürünün zararlı olduğu tabii ki düşünülemez ancak şu anda öyle bir rüzgar esiyor ki vatandaş, ‘PRC’ etiketli ayakkabıya elini bile sürmek istemiyor. Bu yüzden üreticiler olarak üzerimize düşen görev, böylesine büyük infial yaratacak haberlere konu olmayacak şekilde ürünlerimizi, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da yapmayı sürdürmek. Bir yanlış, yüzlerce doğruyu yanında götürüyor. Buradan tüm imalatçı dostlarımıza, kaliteden şaşmayın önerisinde bulunuyoruz.” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi