Öne Çıkanlar destekleme palmiye ağacı çiftçi mehmet aydın fındık

Bu haber kez okundu.

Zeytinde uygun hasat dönemi için çalışma yapılıyor
Balıkesir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından, yağlık zeytinde zeytin sineği zararının verim ve kaliteye etkisi açısından uygun hasat döneminin belirlenmesi için tarla günü düzenlendi. Havran ilçesinde düzenlen etkinlikte üreticilere, uzman personel tarafından uygulamalı olarak bilgi verildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2012 yılından bu yana uygulanmakta olan "Tarımsal Yeniliklerin Yaygınlaştırılması" projesi kapsamında çalışmalar yürütülüyor. "Araştırma Yayım ve Çiftçi Bağının Güçlendirilmesi" çalışmaları doğrultusunda İzmir Zeytincilik Araştırma İstasyonu Müdürlüğü ile ortaklaşa çalışma yapılıyor. Bu kapsamda zeytin sineği zararının zeytinyağı verimi ve kalitesine etkisi açısından en uygun hasat döneminin belirlenmesi için çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Söz konusu projenin sonuçları, Havran'daki tarla günü ile üreticilere uygulamalı olarak anlatıldı. Proje yürütücüsü Zeytincilik Araştırma İstasyonu Müdürlüğü tarafından zeytin sineği zararının zeytinyağı verimi ve kalitesine etkisi açısından en uygun hasat zamanının belirlenmesi yönünde uygulamalar yapıldı. Çiftçilerin katıldığı etkinlikte uzman personel, sahada uygulamalı olarak bilgi verdi. Çiftçiler de merak ettikleri soruları sordu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı