Öne Çıkanlar can erik hasadı kurban bayramı besi sığırı yetiştiriciliği üretim kefir

Bu haber kez okundu.

Zeytinyağında hedef kişi başı talebi 5 kiloya çıkarma
Zeytin ve zeytinyağı üreticisi ülkeler arasında en az zeytinyağı tüketimine sahip olan Türkiye’de talebi arttırmak isteyen Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Komitesi (ZZTK), “Zeytinyağı: Sağlıklı ve Lezzetli” isimli proje kapsamında Anadolu’da tadım etkinliklerine devam ediyor. Dördüncüsü, 27-28 Aralık 2014 Cumartesi ve Pazar günleri Trabzon’da yapıldı. Forum Trabzon'da yoğun ilgi gören etkinlikte UZK tarafından akredite edilen Aydın Ticaret Borsası Laboratuvarı Tadım Paneli üyeleri Burcu Keser ve Gözde Şahin’in katkılarıyla ZZTK standında lezzet tadımları yaptırılarak, kaliteli ve sağlıklı zeytin ve zeytinyağı ile ilgili bilgi verildi. İki gün süren etkinlik boyunca yüzlerce kişiye zeytinyağı tattırıldı Ayrıca kaliteli zeytinyağının nasıl ayırt edilebileceği, olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilgi edinmeleri sağlandı.

ZZTK Başkanı Mehmet Kadri Gündeş, katılımcıların sadece salatalarda zeytinyağı kullandıklarını, önemli bir kısmını da üretilen bölgelerden getirttiklerini söylediğini aktardı. Bu sebeple benzer faaliyetleri 2015 yılı içerisinde Ordu, Giresun, Samsun ve Zonguldak illerinde de planladıklarını kaydeden Gündeş, “UZK’dan alınan hibe desteği kapsamında, aralık ayı süresince gerçekleştirdiğimiz iç tanıtım etkinliklerimiz oldukça verimli geçti ve çok olumlu tepkiler alındı. Söz konusu etkinliklerimiz kapsamında, 500’ü aşkın tüketiciye tadım eğitimleri verildi. Komitemiz, ülkemizde kişi başı 2 kg. olan zeytinyağı tüketimini 5 kg.’a çıkarma çalışmalarına, 2015 yılında da sektörün tüm bileşenlerinin katkılarıyla devam edecek.” şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi