Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi paulownia ağacı fidanı ahu pakdemirli karaman ziraat odası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu

Bu haber kez okundu.

Badem üreticilerine gübre dağıtımı yapıldı

Elazığ’ın Ağın ilçesinde badem üreticilerine gübre dağıtımı yapıldı.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şubesi tarafından yürütülen “ İyi Tarım Uygulamalarının Kontrolü ve Yaygınlaştırılması Projesi” kapsamında Ağın’da badem üreticilerine gübre verildi.

Sağlıklı nesillerin yetişmesi için tarımın bilinçli yapılmasını gerektiğini dile getiren Ağın Kaymakam Abdülhamid Uyar, projeye dahil olan çiftçileri tebrik ederek, bu sayının ilerde artması temenni etti.

Elazığ’ın ve bölgenin geliştiğini belirten İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Vedat Ergün ise, “Türkiye gelişiyor ve bu gelişmeler karşısında bazı uygulamalarında değişmesi gerekiyor. Önceden okuma oranı düşüktü şimdi bu oran yüzde 90’ları geçti. Okuma oranı arttıkça insanların davranış ve istekleri de gelişiyor. İnsanlar artık yediklerine özen göstererek, sağlıklı gıdayı tüketmek istiyor. Sağlıklı gıdaya ulaşmanın yolu ise iyi tarım ve organik tarım uygulamaları ile mümkün. Bizler il ve ilçe müdürlükleri olarak gıda maddelerinin sağlıklı üretilmesi için üreticilerimize eğitimler verip, projeler hazırlayarak, halkımızın sağlıklı gıdaya ulaşması için çalışıyoruz” dedi.

Dağıtım törenine, Ağın Kaymakamı Abdülhamid Uyar, İl Müdür Vekili Vedat Ergün, Tarım Kredi Kooperatifi Bölge Müdür Yardımcısı Mustafa Aslan, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Türker Otlu, teknik personel ve vadem üreticilerinin katıldı.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,