Öne Çıkanlar kamelya fidanı satışı mazı fidanı abelya ağacı fidanı vergi kanunu kestane kabağı

Bu haber kez okundu.

İyi tarım uygulaması yapan üreticilere koruyucu malzeme verildi

Erzincan’ın Üzümlü İlçesinde yürütülmekte olan bağ alanlarında iyi tarım uygulamalarının yaygınlaştırılması ve kontrolü projesi kapsamında yer alan üreticilere; bitki koruma ürünleri uygulamalarında kullanacakları koruyucu malzemeler, yüz maskesi, koruyucu gözlük, çizme, eldiven, ilk yardım seti, tek kullanımlık tulum, yangın tüpü, kimyasal ilaç dolabı, kimyasal atık kutusu törenle verildi.

Törene Erzincan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür V. Naci Gün, İl Müdür Yardımcısı Saadettin Taşkesen, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Ömer Baysal, Üzümlü Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdür V. Dilek Özgül, teknik personel ve üreticiler katıldılar.

Törende üreticilerin sağlığının çok önemli olduğunu vurgulayan İl Müdür V. Gün, bitki koruma ürünlerini uygulayanların zirai ilaçları soluması veya teması ile belli bir süreç içerisinde zarar görebileceklerini belirterek, "Biz sizlerin yaptığı işin çok önemli olduğunu biliyoruz ve sağlığınızı önemsiyoruz. Bu anlamda sizlerin bitki koruma ürünlerini kullanırken koruyucu malzemeler ile kendinizi koruyabilmeniz için proje bütçemiz imkanları içerisinde bu malzemeleri aldık. Sizler İyi Tarım Uygulaması yaparak zaten örnek bir üretim uygulaması sergilemiş oluyorsunuz, bu koruyucu malzemeleri kullanarak da yine diğer üreticilere örnek olacaksınız" dedi.

Proje hakkında bilgi veren Gün "Bu proje sayesinde ilde toplamda 11 işletmeye çıkarak İyi Tarım Uygulamaları yapan üretici sayımız artmıştır. 1 üreticimiz elma, 10 üreticimiz ise üzüm ürünlerinde bireysel olarak iyi tarım uygulaması yapmaktadır. İyi Tarım Uygulamaları yapan üreticilerimize dekara 50 TL destekleme ödemesi yapılmaktadır" dedi.

İl Müdürünün konuşmasının ardından üreticilere bitki koruma ürünleri uygulamalarında kullanılmak üzere alınan koruyucu malzemelerin dağıtımı gerçekleştirildi.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,