Öne Çıkanlar e-fidancim salgın bakan yardımcısı akif özkaldı sağanak yağış ayçiçeği alımı

Bu haber kez okundu.

Çiftçinin umudu yağmur duaları

Tepebaşı Ziraat Odası Başkanı Süleyman Buluşan, yağışların olmaması nedeniyle kuraklığın kapıda olduğunu söyledi.

Tepebaşı bölgesinde sık sık köyleri gezdiklerini ve yağmur dualarına katıldıklarını söyleyen Buluşan, “Tepebaşı ilçemizin her köşesinde hafta sonları katıldığımız yağmur dualarına giderken bölgemizi inceleme imkanımız oluyor. Her köyümüzde çiftçilerimiz ekinlerinin yandığını söylüyor” dedi.

Nisan ayına kadar yağışların istenilen düzeyde olduğunu, ancak daha sonra yaşanan yağışsız ve sıcak havaların ürünleri olumsuz etkilediğini söyleyen Buluşan, şunları söyledi:

“Sezon başından nisan ayına kadar sağanak yağışlarla ürünlerimiz güzel geldi. Maalesef kar yağışı olmaması nedeniyle yer altı suları ve göletlerimiz çekilmekte. Havaların sıcak gitmesi toprağımızın harareti arttırıyor ve ürünleri yakıyor. Yağış olmazsa ürün olmaz. Maalesef kuraklık kapıda. Mübarek 3 aylarda, kandillerde yapılan yağmur dualarında dua etmekten başka çaremiz yok. Çiftçimizin ihtiyacı olan âfatsız yağışlara hepimizin ihtiyacı var.”

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi