Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi mazı fidanı teknoloji mikado kayısı fidanı kamelya fidanı satın al

Bu haber kez okundu.

Eskişehir’de balık av sezonu açıldı

Eskişehir Olta Balıkçılığı ve Doğal Yaşamı Koruma Derneği (ESBALDER) Başkanı Osman Demirtaş, yeni avlanma sezonunda avcıların kurallara uymaları konusunda uyarı ve tavsiyelerde bulundu.

Tarım Bakanlığına bağlı Kontrol ve Koruma Genel Müdürlüğü’nün belirlediği yasak tarihinin dolmasıyla Eskişehir iç sularda uygulanan av yasağı 16 Haziran tarihinde sona erdi. Sazan, Kadife, Şiraz, Yayın, Tatlı Su Kefali gibi balıkları kapsayan yasağın kalkmasıyla balıkçılar Porsuk etrafına ve göletlere akın etti.

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan ESBALDER Başkanı Osman Demirtaş, avlananların kanunlara uygun av yapmalarını tavsiye etti. Avlanma sırasında, tırıvırı, ağ ve kepçenin yasak olduğunu, kullanılmaması gerektiği uyarısında bulunan Başkan Demirtaş, “2018-2019 balık av sezonu, 16 Haziran itibarı ile başlamış bulunmaktadır. Tüm amatör olta balıkçılığı yapan arkadaşlarımıza rast gelsin diyorum. İğneleri keskin olsun. Tüm bunların yanında kurallara riayet etmemiz gerektiğini söylüyoruz. 40 santimetre altındaki sazanların tezgahlarda olması suçtur. Bu tür balıkları tekrardan suya bırakmak gerekiyor. Amatör balıkçılığın yapılabilmesi için kurallara uymamız gerektiğini belirtiyorum. Araba bagajlarında satılan balıkların kesinlikle alınmaması gerekiyor. Bu insanlar böyle yaparak suç işlemiş oluyorlar ve ayrıca gıda açısından da çok tehlikeli bir durum. Balıkların, ruhsatlı balıkçılardan alınması gerekiyor” şeklinde konuştu.

"Cezalar profesyonele de ağırlaştırılmalı"

Son olarak kurallara uymayanlara ağır cezalar verildiğini belirten Demirtaş, konuyla ilgili olarak şunları kaydetti:

“Kurallara uymayan amatörlere verilen cezalar artıyor. Bin lira para cezasının verildiği oluyor, ama bu cezalar yapılan suç düzeyine göre de değişiyor. Amatöre ağırlaştırılan bu cezaların profesyonele de ağırlaştırılmasını diliyoruz. Onlar da bu konuda doğaya saygı duymalılar.”

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,