Öne Çıkanlar tarım Gıda teknoloji Domuz vebası dap desteği

Bu haber kez okundu.

Eskişehirliler fındık topladı

Kültür turları kapsamında Karadeniz Bölgesine giden Eskişehirliler, Ordu’nun Fatsa ilçesinde fındık topladı.

Düzenlenen kültür turları kapsamında Karadeniz Bölgesini gezen Eskişehir halkı, yöreyi gezme fırsatı yakaladı. Birçok tarihi, turistik ve doğal yerleri gören ekip, Türkiye’nin en önemli tarımsal ihracat ürünlerinden fındığı da toplama fırsatı elde etti. Bölge halkı gibi sabahın erken saatlerinde kalkarak fındık bahçesine giden Eskişehirliler, bahçede bulunan fındıkların hasadını yaptı. Ürünün nasıl elde edildiğini ve hasatta yaşanan zorlukları da yerinde öğrenen Eskişehirlilere topladıkları fındıklar ikram edildi. Fatsa’yı çok sevdiklerini ifade eden yerli turistler, fındık bahçelerini çok merak ettiklerini ve bu geziyle o imkanı yakaladıklarını ifade etti.

"Misafirlerimiz fındık bahçelerini merak ettiklerini söyledi"

Eskişehir’de günübirlik ya da diğer uzun zamanlı gezilere çok fazla kişinin katıldığını belirten 222 Turizm Seyahat Acentası Kültür Turları Sorumlusu Fatih Çetin, "Eskişehir’den özellikle Karadeniz Bölgesine çok fazla ilgi var. Yörenin turizm potansiyeli de gün geçtikçe artıyor. Ben de bir Fatsalı olarak uzun zamandır Eskişehir’de turizm sektöründeyim. Son gezimiz, Türkiye’nin en önemli tarımsal ürünlerinden fındık hasadı zamanına denk geldi. Misafirlerimiz yolculuğumuz süresinde fındık toplamayı merak ettiklerini söylediler. Ben de onların bu merakını gidermek adına kendi bahçemize onları tıpkı yöre halkı gibi sabahın erken saatlerinde götürdüm. Misafirlerimiz nasıl toplandığını, ne zorluklar yaşandığını gördü. Ardından da topladıkları fındıkları kendilerine verdik. Eskişehir halkı kadar yöre halkı da bu durumdan oldukça memnun oldu. Diğer bahçe sahipleri de beni arayarak farklı gezilerde kendilerinin de Eskişehirlileri misafir edebileceklerini söylediler. Bunu elimizden geldiğince yapmaya çalışacağız" dedi.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,