Öne Çıkanlar tarım Gıda teknoloji Domuz vebası dap desteği

Bu haber kez okundu.

Meşrubat satışları memnun etti

Eskişehir’deki meşrubat satıcıları, bu yıl sıcak havaların hayli artması sebebi ile yaz aylarında kazançlarından hayli memnun görünüyorlar.

Aşırı sıcaklar sebebi ile yaz aylarında mesailerinin dolu dolu geçtiğini, iyi kazandıklarını anlatan meşrubat satıcıları, sıcakta susayan vatandaşlara hizmet verdiklerini anlattılar. Yaz aylarında vatandaşların soğuk meşrubata yüksek talep gösterdiğini dile getiren meşrubat satıcısı Ergun Coşku, “Yaz aylarında çok memnunuz. Satışlarımız iyi Allah’a şükür. Halk yazın çok talep gösteriyor. Yaz aylarında insanlar daha çok dışarıya çıktığı için sıcaktan susayınca ilk önce bize gelirler. Biz zaten bir su parasına limonata, portakal suyu satıyoruz. Amacımız emeğimizden kazanmak ve hak hizmetine devam etmektir” diye konuştu.

Kışında satışlara devam

Tezgâh sahibi Ergun Coşku, kış aylarında da aynı mesleğe devam ettiğini bildirerek “Kışın da burada duruyoruz. Kışın nar suyu, portakal suyu, greyfurt suyu, limon suyu taze taze satıyoruz. Mevsim olarak soğuk olduğundan vatandaşlar yaz kadar talepte bulunmuyor. Ancak nar suyu, greyfurt suyu gibi meyve suları vitamin deposu olduğu için yine de tezgahlarımız açık. Sonuçta mesleğimiz budur” ifadelerini kullandı.

Sifon limonata sadece Eskişehir’de yapılıyor

Meşrubat satışı tezgahlarında satılan sifon limonatanın sadece Eskişehir’de yapıldığını ifade eden Ergun Coşku, “Sifon limonata sadece Eskişehir’de bulunur. Türkiye’nin başka her hangi bir yerde bunu yoktur. Bunu yapmak da zordur ve sadece bilen ustalar bunu yapar” şeklinde konuştu.

Coşku, sifon limonatanın bir tür doğal gazoz olduğunu ve bunu özellikle limon ve portakal suyundan yaptıklarını belirtti.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,