Öne Çıkanlar can erik hasadı ayçiçeği zararlıları tarım ve orman bakanlığı özel sektör teşvikleri üretim

Bu haber kez okundu.

Slovakya’da Gıda ve Yem Güvenliği projesi toplantısı

Eskişehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan Gıda ve Yem Güvenliği için HACCP Eğitim Modüllerinin AB Standartlarında Oluşturulması projesinin dördüncü uluslararası toplantısı ve çalışmaları Slovakya’da gerçekleştirildi.

2016 Yılı Teklif Çağrısı dönemi Erasmus + Programı Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklıklar projeleri kapsamında hazırlanarak Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibe desteği alan projenin toplantısına; koordinatör kurum olarak Eskişehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden İl Müdür Yardımcısı Rıdvan Akpolat, Gıda Ve Yem Şube Müdürü Nevin Açıkportalı Güvenir, Projenin Koordinatörü Veteriner Hekim Dr. Hatice Olcay, Gıda Mühendisi Meral Sağlamer, Veteriner Hekim Fatih Mert, Bilgisayar Mühendisi Ahmet Fahri Akan, proje ortakları Mesleki ve Yetişkin Eğitimi Kurumu yetkilisi ve araştırmacısı Tuncay Özer ile Euro-CertaAdına Sakarya Üniversitesinden Doç. Dr. Çiğdem Çalapkulu, Londara ’da Bulunan Uk-Certified Knowledge Association kurumunu temsilen Doç. Dr. Özgür H. Cınar, Ankara Üniversitesinden Prof. Dr. Ufuk Tansel Şireli ve Prof. Dr. Ayhan Filazi katılım sağladı.

Toplantının ilk günü projenin ev sahibi kurum; Nitra Tarım Üniversitesinden Dr. Lucia Gresova, Fakülte Sekreteri Dr. Vladislav Valach ve diğer öğretim görevlileri açılış konuşması yaparak programı sundular. Proje kapsamında 2 gün saha çalışması, 3 gün ofis çalışması yapıldı. Saha çalışmalarında Slovakya Nitra’da bulunan kanatlı ve kırmızı et kesimhaneleri, süt ürünleri üretim tesisleri, çikolata fabrikaları ve yem üretim tesislerinin ziyareti yapılarak, HACCP Prosedürleri incelendi.

Ofis çalışmasında gündemde belirtilen konularda her katılımcı hazırlamış olduğu sunumları gerçekleştirdi. Gıda güvenliği ve HACCP Prosedürleri bakımından ülkeler arasındaki farklılıklar ve benzerlikler değerlendirildi. Web sitesinin ve eğitim modüllerinin teknik özellikleri ve dizaynı konusunda bilgi alış verişi sağlandı. Proje kapanış toplantısı katılımcı sertifikaları ve anı fotoları eşliğinde iyi dilek ve temenni ile sonlandırıldı.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi