Öne Çıkanlar Atatürk barajı Veysel eroğlu interfresh fuar can erik hasadı ayçiçeği yetiştiriciliği

Bu haber kez okundu.

Tarım Kampüsü Hizmet Binası projesi onaylandı

Eskişehir’de şimdiye kadar üç farklı adreste hizmet vermekte olan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve il merkezinde hizmet veren ilçe müdürlükleri, Kütahya yolu kampüsünde yapılacak yeni hizmet binası ile tek çatı altında toplanacak.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erkan Alkan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, İl Müdürlüğüne bağlı toplam 8 şube müdürlüğünce verilmekte olan hizmetlerin, halen 3 şube müdürlüğümüzce Süleyman Çakır caddesindeki hizmet binasında ve 5 şube mMüdürlüğünce Kütahya yolu üzerindeki hizmet binasında yürütüldüğünü belirtti. Odunpazarı İlçe Müdürlüğünün ise 71 Evler Mahallesi Cumhuriyet mahallesinde faaliyetlerini sürdürdüğünü anlatan Alkan, "Çiftçilerimizin birden fazla şube müdürlüklerimizde ve ilçe müdürlüğümüzde işi olması durumunda en az 3 farklı adrese gitmek zorunda kalıyor. Araçlarıyla gelmeleri halinde park sorunu yaşıyorlar. Bu durum çiftçilerimize büyük zorluklar yaşatıyor. Çiftçilerin bu sorununun tespit edilmesiyle birlikte çözümü için bakanlık nezdinde girişimlere başladık. Yapılan yoğun çalışmalar neticesinde, Kütahya yolu üzerinde il müdürlüğünün il merkezinde bulunan tüm birimlerinin tek çatı altında toplanabileceği 8 bin 500 metrekarelik Tarım Kampüsü Hizmet Binası Projesinin bakanlıkça onaylanarak 2018 yılı yatırım programına alınacak” ifadelerini kullandı.

Alkan, Kampüs içinde misafir otoparkları olacağını, çiftçilerin araçlarıyla gelmeleri halinde park sorunu yaşamayacaklarını ve çaylarını yudumlarken kurumumuzla ilgili tüm iş ve işlemlerinin tek noktada halledilerek, sorunlarının çözülebileceğini ifade etti. Erkan Alkan, Tarım Kampüsü Hizmet Binası Projesinin tamamlanmasıyla birlikte tarım paydaşları, ziraat odaları ve üretici birlikleri gibi diğer sivil toplum kuruluşları ile de iletişime geçileceğini ve istemeleri halinde kendilerine temsilci bulundurmak üzere hizmet ofisleri tahsis edileceğini anlatarak, "Bu sayede çiftçilerimize büyük kolaylık sağlanarak, tarımla ilgili tüm iş ve işlemleri tek noktada yapılabilecektir. Projeyi onaylayarak yatırım programına alan Bakanlığımıza teşekkür ediyor ve şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,