Öne Çıkanlar gtb çit mazı fidanı dikimi oya ağacı fidanı manisa kırsal kalkınma yatırımları

Bu haber kez okundu.

1. Uluslararası Tarım ve Gıda Kongresi Tanıtıldı
Hilton Otel'deki yemeğe, Tarım Federasyonu Genel Başkanı Hakan Yüksel'in yanı sıra konuyla ilgili kurum ve kuruluşlardan bürokratlar, akademisyenler, sektör temsilcileri katıldı.

Yüksel, yaptığı konuşmada, kongrede 65 ülkeden katılımcının bulunmasını hedeflediklerini, şimdiye kadar 40'a yakın ülkenin katılımını garanti altına aldıklarını söyledi.

Türkiye'nin tarım ürünleri ihracatının 9 milyar dolar olduğunu belirten Yüksel, bu rakamın İsrail ve Hollanda gibi ülkelerin ihracat oranlarının çok altında olduğunu kaydetti.

15 yıl öncesine kadar Türkiye'nin tarımsal üretim açısından kendine yeten bir ülke olduğunu dile getiren Yüksel, bugün Türkiye'nin yılda 3,5 milyon ton buğday ithal eder hale geldiğini ifade etti.

Yüksel, sektörün sorunları giderildiği taktirde Türkiye'nin tarımsal ürünlerdeki ihracat oranlarının artmaması için hiçbir neden olmadığını kaydetti.


Konuşmanın ardından yemeğe katılanlar kongreye ilişkin görüş ve önerilerini paylaştı.
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,