Öne Çıkanlar fakıbaba Gıda vairo badem çeşidi hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü
Türkiye Sulama Kooperatifleri Merkez Birliği (TÜSKOOP-BİR) Genel Başkanı Halis Uysal, çiftçinin tarımsal girdilerinin Avrupa ile rekabet edecek hale getirilmesi gerektiğini belirterek mazot ve gübreden kdv alınmaması gerektiğini belirtti.
Uysal, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle yaptığı yazılı bir açıklamada, Türk çiftçisinin girdi maliyetlerinde zorluk çektiğini Avrupalı çiftçilere karşı rekabet gücünün düşük kaldığını savundu.

Türk ve dünya çiftçilerin bu anlamlı gününü, Türkiye Sulama Kooperatifleri Merkez Birliği olarak kutladıklarını ifade eden Uysal, şunları kaydetti:

"Türk çiftçileri olarak ulu önder Atatürk'ün söylediği 'Köylü, milletin efendisidir' sözünün unutulmaması ve yerine getirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Değişen çağda Türk çiftçisi yerini almalıdır. Dışarıdan ürün alan değil, dışarıya ürün satan bir ülke haline gelmemiz için çiftçilerimize gereken önem verilmelidir. Tarımsal girdilerimiz Avrupa ile rekabet edecek hale getirilmeli, mazot ve gübreden kdv kaldırılmalıdır. Yine tarımsal elektriklerden birikmiş borçların faizleri kaldırılmalı bütçeden desteklenmeli, Avrupa Birliği'nde olduğu gibi bunun üzerindeki kdv kaldırılmalı, kaçak elektrik kullanımı önlenmelidir. Ancak bu şartlarda çiftçilerimiz daha çok üretip ürünlerini değerlendirilebilirler. Rekabet şartlarımız eşitlenirse Türk çiftçisi istenilen düzeye ulaşır.
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı