Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi tarım Gıda papaz erik fidanı makam aracı

Bu haber kez okundu.

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü Kutlanacak
TZOB'dan yapılan açıklamaya göre, Ankara'da saat 10.00'da TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar'ın konuşmasıyla başlayacak etkinlikte, çiftçilerin sorunları, tarım politikaları ve çözüm önerileri ele alınacak.
 
Etkinliğin öğleden sonraki bölümünde ise Ziraat Odası Bölge Temsilcileri, bölgelerindeki illerin tarımsal sorunlarıyla ilgili görüş, öneri ve taleplerini sunacak.
 
Etkinlikte ayrıca, Türkiye Ziraat Odaları Birliği ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı arasında, ''çiftçi eğitimi'', ''kadın çiftçi eğitimi'' ve ''Ziraat Odaları Hatıra Ormanları ve çiftçilerin ağaçlandırma seferberliğine katılımı''nı içeren 3 protokol imzalanacak.
 
2010 yılında aralarında Türkiye Ziraat Odaları Birliği'nin de bulunduğu, 80 ülkeden 115 tarımsal organizasyonun üye olduğu, dünyadaki 600 milyon çiftçiyi temsil eden Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu (IFAP) tarafından 1984'te Hindistan'da alınan karar doğrultusunda, IFAP'ın kuruluş günü olan 14 Mayıs, her yıl ''Dünya Çiftçiler Günü'' olarak çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.
Türkiye'de de her yıl 14 Mayıs'ta, TZOB tarafından düzenlenen toplantılarla tarım sektörünün ekonomik ve sosyal açıdan önemi vurgulanıyor, çiftçilerin hatırlanması, tarımsal sorunların gündeme gelmesi sağlanıyor.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı