Öne Çıkanlar fakıbaba vairo badem çeşidi Gıda hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

2'nci Ulusal Toprak ve Su Kongresi başladı
Toprak Gübre ve Su Kaynakları Merkez Araştırma Enstitüsü tarafından düzenlenen 2'nci Ulusal Toprak ve Su Kongresi, Ankara Kızılcahamam Asya termal tesislerinde başladı.
Kongrenin açılış konuşmasını yapan Enstitü Müdürü Dr. İbrahim Güdemir, organizasyona 375 katılımcının iştirak ettiğini ve toplam 170 adet bildirinin sunulacağını ifade etti.
Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Doç. Dr. Masum Burak ise artan nüfus, hızlı kentleşme ve sanayileşmeye bağlı olarak su kaynakları üzerine olan baskının her geçen gün arttığını belirtti. Burak, toprak ve su kaynaklarının geliştirilmesi ve korunmasının da önemine vurgu yaptı.
FAO’nun bugün itibari ile 43 ülkede 700 milyon insanın su kıtlığı ile karşı karşıya bulunduğunu belirlediğini aktaran Burak, 2025 yılında bu rakamın 1,8 milyarı bulabileceğini ve dünya nüfusunun dörtte üçünün sıkıntıya maruz kalacağını bildirdi. Doçent Burak, bakanlığın toprak ve su kaynakları araştırmalarıyla ilgili önemli çalışmalar yaptığını, buraya ayrılan Ar-Ge bütçesini de önemli oranda arttırdığını söyledi.
25 Kasım’a kadar devam edecek olan kongrede, toprak ve su kaynaklarının korunması, geliştirilmesi ve sürdürülebilir kullanımına yönelik sorunlar ve çözüm önerileri ele alınacak.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı