Öne Çıkanlar tarım eğitim mehmet aydın biber yarışması vairo badem çeşidi

Bu haber kez okundu.

5. Manisa Tarım ve Hayvancılık Fuarı açıldı
Önümüzdeki yıldan itibaren uluslararası niteliğe sahip olması planlanan, tarım sektöründe faaliyet gösteren üreticiyle çiftçiyi biraraya getiren Manisa Tarım ve Hayvancılık Fuarı, kapılarını beşinci defa açtı. Bu yıl 82 firmanın katıldığı ve 19 Kasım’a kadar devam edecek fuarın kurdelesini, Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz ile Belediye Başkanı Cengiz Ergün kesti.

Açılış töreninde konuşan Vali Daşöz, fuarın hem Manisa hem de Ege Bölgesi için çok önemli olduğunu söyledi. Bir yandan Manisa'nın üretim değerlerini tanımak, bir yandan tarım ve hayvancılık alanındaki ve teknolojideki gelişmeleri anlamak bakımından büyük önem taşıdığını belirtti. Manisa'nın çok önemli bir tarım şehri olduğunun altını çizen Daşöz, “Bu bölgeden ülkemizin çok önemli tarım ürünleri ihraç ediliyor. Yöremiz öncü olduğu için tarımda daha fazla gelişmemiz lazım. Tarım, bugün sanayinin de önemli bir aktörü durumdadır. Hizmetler sektörüne destek veren en önemli sektördür. Tarım, hem üreticiyi hem de tüketiciyi ilgilendirir. Bundan dolayı bu fuarın Manisa'ya ve bütün Türkiye'deki üreticilere hayırlar getirmesini diliyorum.” dedi.

Fuarda çiftçilerin yeni teknolojik ürünleri tanıyacağını belirten Manisa Ziraat Odası Başkanı Nuri Sorman ise tarımın öneminin gitgide arttığını söyledi. Enerji sektöründe kullanılmasından dolayı tarım ürünlerine talebin fazlalaştığını dile getiren Sorman, tarımın olmazsa olmaz sektörlerin başında geldiğini kaydetti. Konuşmaların ardından Vali Daşöz, Başkan Ergün ve beraberindekiler, kurdele keserek fuarı açtı, ardından stantları gezdiler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,