Öne Çıkanlar ayçiçeği zararlıları tarım ve orman bakanlığı lavanta mikado kayısı abelya ağacı fidanı

Bu haber kez okundu.

8. Süs Bitkileri Sergisi, Sektörü Ödemiş'te Buluşturdu
İzmir Büyükşehir ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerinin de yer aldığı sergide toplam 110 stant açılırken, sergiye bu yıl İtalya başta olmak üzere yurt dışından konuklar da katıldı. Üretici firmalarla alıcı firmaların buluştuğu sergiye hafta sonu Ödemişli vatandaşlar da ilgi gösterdi. Farklı bitki türlerini görmek ve yeşilin farklı tonlarıyla keyifli bir hafta sonu tatili yaşamak isteyen vatandaşlar yazdan kalma hava koşullarını Ödemiş Belediyesi Fuar Alanı'nda değerlendirdi.

Akşam saatlerine kadar ziyaretçi kabul eden 8. Ödemiş Süs Bitkileri Sergisi'ni ziyaret edenler ankete de tabi tutuldu. Ziyaretçilerin iletişim bilgileri alınarak, sergiden nasıl haberdar oldukları konusunda anket düzenlendi. Cumartesi günü itibariyle 5 bin kişin sergiyi ziyaret ettiği belirtilirken, dün bu rakam son ziyaretçilerle artış gösterdi.

Serginin bu yıl gerek sektörle ilgili bakanlıkların gerekse sektörün önemli aktörlerin daha çok ilgisini çektiğini ifade eden Ödemiş Süs-Bir Başkanı Selahattin Bağlı, "Ödemiş ve çevresindeki 600 üreticiyle en az 3 milyon dolarlık ihracat payına sahibiz. Bu oran her geçen yıl artış gösteriyor. Kaliteli ve standartlara uygun üretim miktarı de aynı paralelde gelişimini sürdürüyor. Gelecekte sektörün söz sahibi konumuna gelip yurtdışı ile yarışır duruma ulaşmak gibi bir hedefimiz var. Bu sergi de bu hedefin parçalarından biri. Sektörün alıcısı da üreticisi de bu sergide buluşuyor. Olumlu tepkiler aldık. İlçemizde sektör için önemli bir toplantı da düzenlendi. Bu açıdan da serginin amacına ulaştığını söyleyebiliriz" diye konuştu.

HABER KAYNAĞI

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı